Kolizja osobówki z dostawczakiem w Sułkowicach, w Jaworniku auto na barierkach ochronnych

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W dniu 14 stycznia o godzinie 9.28 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z dostawczym na drodze powiatowej w miejscowości Sułkowice.

Dyżurny Operacyjny zadysponował do działań miejscową jednostkę OSP oraz zastęp z JRG Myślenice. Pierwsi przybyli na miejsce strażacy ochotnicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanej osobie aby następnie przekazać ją ratownikom Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Dalsze działania polegały na usunięciu rozbitych części pojazdów z jezdni oraz sorpcji diatomitem rozlanych płynów eksploatacyjnych.

W ten sam dzień godzinach popołudniowych, zastępy strażaków udały się do działań na drogę krajową nr 7 w miejscowości Jawornik. Na miejscu zdarzenia stwierdzono kolizję dwóch samochodów osobowych z których jeden zatrzymał się na barierach ochronnych.

Zabezpieczono miejsce zdarzenia, sprawdzono pojazdy pod kątem wycieków płynów eksploatacyjnych oraz usunięto skutki zdarzenia z jezdni. Przez czas prowadzenia akcji ruch na drodze zawężony został do jednego pasa jezdni w kierunku Myślenic.

W działaniach udział brały jednostki JRG Myślenice, OSP Myślenice – Śródmieście.

informacja: PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o