Komplet zwycięstw i zasłużony awans Respektu Myślenice

W sobotnie przedpołudnie, 9 czerwca rozpoczął się mecz pomiędzy Respektem Myślenice, a drużyną Naprzodu Sobolów. Było to spotkanie ostatniej, 22 kolejki II ligi kobiet. Myśleniczanki potwierdziły znakomita formę i zwyciężyły 7-0.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 11:00 i od początku to Respekt przejął inicjatywę na murawie. Bardzo dobrze zaczęły funkcjonować skrzydła, a w środku znakomicie piłkę rozdzielała Zuzanna Węglarz. Nie przeszkadzała zawodniczkom w znakomitej grze nawet bardzo upalna i ciężka pogoda. Akcje podobały się kibicom, a Ci chętnie bili brawo piłkarkom za znakomite zagrania. Już po 17 minutach Respekt prowadził 2-0. Akcje zespołu były bardzo ciekawe i zróżnicowane. Świetne zastawianie się, odbiory piłki w środkowej części boiska i groźne dośrodkowania zakończone kolejnymi bramkami to obraz gry tego spotkania. Wisienką na torcie 1 części spotkania była kapitalna bramka zdobyta przez Marię Dziadkowiec z okolic prawej linii bocznej. Po I połowie 3-0 dla Respektu, po bramkach Oliwii Łętochy, Kamili Topy i Marii Dziadkowiec.

W drugiej części spotkania podopieczne trenera Przemysława Senderskiego utrzymały wysoką formę i mimo już korzystnego wyniku dążyły do zdobycia kolejnych trafień. Co ciekawe istniała możliwość, że zespół osiągnie magiczną barierę stu zdobytych bramek w sezonie. Co musiało się stać? Trzeba było powtórzyć zdobycz z pierwszej części spotkania z Naprzodem. 6 strzelonych bramek dawało łączną zdobycz 100 goli w sezonie. Dziewczęta z nawiązką wywiązały się z tego zadania i w drugiej części dorzuciły cztery gole. Ich autorkami były Sonia Jurka, Marysia Dziadkowiec, Anna Jania, a szczęśliwą siódemkę zdobyła kapitan zespołu Karolina Topa. Warto również zwrócić uwagę, że zawodniczki gości bardzo ambitnie walczyły cały mecz i mimo dużej przewagi Respektu również stwarzały sobie sytuacje i ciekawie rozgrywały piłkę. Na pochwałę na pewno zasługuje również cały blok defensywny naszej drużyny.

Po zakończonym meczu radość ogarnęła wszystkich zebranych na boisku Dalinu. Rozpoczęło się zasłużone świętowanie. Gromkie i żywe podziękowania otrzymali od samych zawodniczek trener Przemysław Senderski oraz  prezes Respektu – Jan Dziadkowiec. Taniec zwycięstwa w wykonaniu drużyny, konfetti i gratulacje od zebranych – tak wyglądał koniec sezonu dla naszego zespołu.

Na płycie boiska odbyło się oficjalne zakończenie sezonu, które poprowadził Filip Magiera z Podokręgu Myślenice. Prezes Stefan Socha oraz wiceprezes Zbigniew Lijewski wraz z zaproszonymi gośćmi: Tomaszem Wójtowiczem (przewodniczącym Rady Miejskiej) i Mieczysławem Kęskiem (Dyrektorem Urzędu) wręczali każdej zawodnicze oraz przedstawicielom klubu medale i pamiątki. Każdy z zaproszonych w krótkiej przemowie gratulował zespołowi i życzył dalszego rozwoju i sukcesów. Po uroczystości na zebranych czekał wspaniały i smaczny tort oraz lody ufundowane przez zaprzyjaźnioną cukiernię.

Sobota 9 czerwca 2018 roku to wspaniały dzień dla drużyny Respektu. 22 zwycięstwo w sezonie (bez remisu i porażki), 101 strzelonych bramek rywalkom i tylko 12 straconych. Całkowita dominacja w lidze, bo przecież to przed nami drużyny przeciwne czuły Respekt 🙂 i całkowicie zasłużony awans do I ligi kobiet. Ogromne gratulacje należą się całemu zespołowi. Jednak nie byłoby tego sukcesu bez wielu osób. I tutaj ogromne podziękowania kierujemy w stronę p. posła Jarosława Szlachetki, który jest jednym z założycieli klubu. Wspaniałą pracę przez cały sezon wykonywali rodzice oraz najbliżsi zawodniczek: Agata, Renata, Józef, Zbigniew Topa oraz Agnieszka Szlósarczyk. Podziękowania klub kieruje w stronę sponsorów, którymi byli: Grupa Energa, TelCom Gdów – Beata i Krzysztof Węglarz, Seat Dynamika, Reklamybg Myślenice, Jania Construction.

Ogromne gratulacje i życzymy sukcesów w I lidze!


LKS Respekt Myślenice – Naprzód Sobolów 7-0 (3-0)

Boisko: KS Dalin Myślenice

Widzów: 120

Skład Respektu:

Natalia Motyka, Paulina Kania, Karolina Topa, Kamila Topa, Natalia Topa, Majka Topa, Natalia Kowalska, Zuzanna Węglarz, Natalia Wróbel, Anna Jania, Sonia Jurka, Maria Dziadkowiec, Oliwia Łętocha, Dominika Wójcik, Natalia Furman.

Bramki:

5′ Oliwia Łętocha

16′ 66′ Maria Dziadkowiec

28 Kamila Topa

56′ Sonia Jurka

67’Anna Jania

73 Karolina Topa

Zmiany:

54’ Wróbel – Jania, 70′ Jurka – Wójcik, 74′ Kania – Motyka, 74′ Łętocha – Furman

Filmy:

Cieszynka po awansie – kliknij tutaj.

Podziękowanie dla trenera Senderskiego – kliknij tutaj.


Słowo trenera Przemysława Senderskiego:

Jeżeli chodzi o mecz, to chcieliśmy się godnie pożegnać z kibicami i przypieczętować awans 22 zwycięstwem. Pokazało to profesjonalne podejście zespołu – cieszy mnie taka postawa. Mecz pod kontrolą, było widać chęć osiągnięcia 100 bramek strzelonych i gratuluję im tego, bo pokazały pełną dominację w całym sezonie.

Na podsumowanie całego sezonu na pewno przyjdzie jeszcze czas. Chce podziękować wszystkim zawodniczkom, które występowały w tym sezonie – za angażowanie i zostawione zdrowie! Działaczom za zapewnione bardzo dobre warunki do pracy, Kubie Madejowi za pomoc przy urazach jakie mieliśmy. Jestem dumny, że mogłem prowadzić ten zespół do takiego awansu!


Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub