Konferencja posłów Marka Sowy i Aleksandra Miszalskiego w Pcimiu

Dziś pod budynkiem Urzędu Gminy Pcim odbyła się konferencja prasowa posłów Marka Sowy i Aleksandra Miszalskiego w związku z przeprowadzoną kontrolą poselską.

W miejscu konferencji prasowej zjawili się nie tylko dziennikarze ale również grupa mieszkańców Pcimia oraz wójt gminy Piotr Hajduk. Na wstępie poseł Marek Sowa skierował słowa do przybyłych mieszkańców gminy.

Ja zdaję sobie sprawę, że ten ostatni okres dla wielu mieszkańców trudny i niezrozumiały. To okres, które pewnie by lepiej się nie wydarzył. Sam osobiście jestem pełen szacunku dla ogromnej pracowitości mieszkańców całej Małopolski i również tej części powiatu myślenickiego.Ale naszym obowiązkiem w sytuacjach kiedy są stawiane publiczne pytania, jest znalezienie odpowiedzi na te pytania. Dlatego tutaj dzisiaj jesteśmy z interwencją poselską.rozpoczął konferencje poseł Sowa.

Poseł Koalicji Obywatelskiej zwrócił uwagę na bardzo dobrą współprace podczas kontroli ze strony wójta Piotra Hajduka, który udostępnił wszystkie dokumenty o jakie wprosili kontrolujący posłowie.

Celem naszej interwencji było sprawdzenie czy Pani Sylwia Kobyłkiewicz świadczyła pracę dla gminy Pcim.wyjaśniał przyczyny wizyty poseł Sowa.

Jak wynika z otrzymanych dokumentów pani Kobyłkiewicz przez dwa i pół roku świadczyła usługi dla gminy Pcim w zakresie doradztwa prawniczego, informował zgromadzonych dziennikarzy poseł KO. Przedstawił również kwoty na jakie zawierane były umowy pomiędzy gminą a wyżej wspomnianą osobą. Poseł Aleksander Miszalski zwrócił uwagę na znaczną wysokość zawieranych wówczas umów.

Następnie głos zabrał obecny na konferencji prasowej wójt Gminy Pcim Piotr Hajduk, który nie krył swojego zaskoczenia z kierowanych i wyciąganych wniosków kontroli.

Jeżeli słyszymy oskarżenia które są tu w Pcimiu wytaczane przeciwko byłemu wójtowi Obajtkowi, no to delikatnie mówiąc jestem tym zaskoczony. Jeżeli pan poseł na podstawie tych umów, które otrzymał tak daleko posuwa swoje oskarżenia no to jest niestety panie pośle lekka niedorzeczność. mówił wójt Hajduk.

Podczas całej konferencji dało się słyszeć głosy i skandowania w kierunku posłów niezadowolonych mieszkańców Pcimia, którzy przysłuchiwali się przekazywanym przez parlamentarzystów informacjom.

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content