Konkurs Catch a Star 2018 dla uczniów

Catch a Star to coroczny konkurs dla uczniów, w którym do wygrania są bardzo ciekawe nagrody: własne zdalne obserwacje przy pomocy instrumentów dużego obserwatorium astronomicznego w Bułgarii oraz wideokonferencja z zawodowym astronomem. Właśnie wystartowała tegoroczna edycja. Zachęcamy do udziału!

Zadaniem konkursowym w Catch a Star jest przygotowanie pisemnej pracy na dowolny temat astronomiczny. To uczeń sam decyduje co opisze. Może to być raport na temat jakiegoś obiektu lub zjawiska astronomicznego, opis własnych obserwacji, ale także praca dotycząca jakiejś teorii związane z badaniami kosmosu. Pracę należy przygotować w języku angielskim, w pliku PDF i wysłać ją na adres e-mailowy astro.edu@gmail.com.

Startować można pojedynczo albo w grupach do maksymalnie trzech uczniów plus opiekun (nauczyciel lub inna osoba dorosła). Konkurs skierowany jest do uczniów we wszystkich krajach, czyli także w Polsce.

Warto opisać nagrody, gdyż są dość nietypowe w stosunku do wielu innych konkursów astronomicznych. W konkursie zostanie wybranych pięciu laureatów, którzy w nagrodę uzyskają szansę na przeprowadzenie własnych obserwacji (zdalnych) w Narodowym Obserwatorium Astronomicznym “Rozhen” w Bułgarii lub odbycia telekonferencji z zawodowym astronomem. Dodatkowo można liczyć na piękne zdjęcia oprawione w ramkę i przedstawiające wielkie teleskopy z obserwatoriów w Chile.

Termin zgłoszeń to 14 grudnia 2018 r. godz. 14:00 CET. Więcej informacji o warunkach udziału znajdziemy na stronie internetowej konkursu.

informacja Urania – Postępy Astronomii
Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL