Informacje  

Ogólnopolski Konkurs Skrzypiec i Altówki Antoniego Cofalika

Przez dwa dni 8 i 9 czerwca trwał Ogólnopolski Konkurs Skrzypiec i Altówki Antoniego Cofalika, który został zorganizowany przez Szkołę Muzyczną I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu, a przesłuchania konkursowe odbywały się w siedzibie Szkoły w Sułkowicach.

Do udziału w konkursie stanęło 110 młodych muzyków, którzy startowali w różnych grupach wiekowych. Jury pod przewodnictwem prof. Antoniego Cofalika miało bardzo trudny wybór by z pośród tak dużej liczby uczestników, którzy prezentowali wysoki poziom artystyczny wykonywanych utworów wybrać tych najlepszych.

Ostatecznie jury wybrało i doceniło nastepujących młodych artystów :

GRUPA I

Wyróżnienie :

1. Anna Nidekker – skrzypce , Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. L. Różyckiego w Myślenicach, nauczyciel: Tomasz Pawlak

2. Gabriela Smosna – skrzypce, Szkoła Muzyczna I st. w Tuchowie, nauczyciel: Wioletta Synycja

3. Maja Strzelec – skrzypce, Zespół Szkół Muzycznych im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej, nauczyciel: Katarzyna Helwing-Osuch

4. Julia Szala – skrzypce, Zespół Szkół I i II st. w Rudzie Śląskiej, nauczyciel: Anna Skubacz

5. Ksenia Biernat skrzypce, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. G. Bacewicz w Limanowej, nauczyciel: Renata Biernat

6. Joanna Burza (ur. 2010) klasa I/6 – skrzypce, Szkoła Muzyczna I st. w Tuchowie, nauczyciel: Wioletta Synycja

7. Anna Furtak – skrzypce, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. F. Chopina w Nowym Targu, nauczyciel: Karolina Bartczyszyn

8. Anna Darlewska – skrzypce, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. F. Chopina w Nowym Targu, nauczyciel: Monika Chrzanowska

9. Aleksandra Gołuszka – skrzypce, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. G. Bacewicz w Limanowej, nauczyciel: Krystian Curzydło

10. Emilia Grzyb – skrzypce, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. G. Bacewicz, w Limanowej, nauczyciel: Renata Biernat

11. Emilia Koba – skrzypce, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im I. J. Paderewskiego w Krakowie, nauczyciel: Marek Polański

12. Alicja Mordarska 6 – skrzypce, Szkoła Muzyczna I st. im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach, nauczyciel: Patrycja Budziacka

III MIEJSCE

1. Laura Stawiska – skrzypce, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 2 im. F. Chopina we Wrocławiu, nauczyciel: Magdalena Płociennik

2. Wiktoria Cisowska – skrzypce, Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. im. Leona Dimant w Zawierciu, nauczyciel: Katarzyna Helwing-Osuch

3. Gabriela Gutkowska – skrzypce, Szkoła Muzyczna I st. w Tuchowie, nauczyciel: Wioletta Synycja

4. Hanna Humelt – skrzypce, Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. im. Jana Pawła II w Strzelinie, nauczyciel: Maria Wilczyńska

II MIEJSCE – NIE PRZYZNANO

I MIEJSCE

1. Hanna Rzeszutko – skrzypce, Jasnogórska Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. w Częstochowie, nauczyciel: Adam Beier

GRUPA II

Wyróżnienie

1. Alicja Pyrdoł 6 – skrzypce, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. K. Szymanowskiego w Oświęcimiu, nauczyciel: Barbara Chmiel-Aaziza

2. Weronika Rubacha – skrzypce, Ogólnokształcąca Szkołą Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu, nauczyciel: Magdalena Płociennik

3. Janina Szeliga – skrzypce, Mozart – Szkoła Muzyczna I st. w Krakowie, nauczyciel: Paulina Marek-Lipka

4. Natasza Madej – skrzypce, Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy, nauczyciel: Marta Sochal-Matuszyk

5. Zuzanna Matuszyk – skrzypce, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 3 im. prof. Marii Zduniak – Wrocław, nauczyciel: Agnieszka Golińska

6. Anita Możdżeń – skrzypce, Szkoła Muzyczna I st. im. O. Kolberga w Czasławiu, nauczyciel: Robert Milewski

7. Wiktoria Mysza (ur. 2008) klasa IV/6 – skrzypce, Szkoła Muzyczna I st. w Trzcianie, nauczyciel: Paulina Woś-Gucik

III miejsce

1. Norbert Stawowy – skrzypce, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. L. Różyckiego w Myślenicach, nauczyciel: Łukasz Antkiewicz

2. Sonia Zakrzewska – skrzypce, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 2 im. F. Chopina we Wrocławiu, nauczyciel: Magdalena Płociennik

II miejsce

1. Anna Sitek – skrzypce, Jasnogórska Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. w Częstochowie, nauczyciel: Adam Beier

2. Lena Gołdyn (ur. 2009) klasa III/6 – skrzypce, Szkoła Muzyczna I st. w Łącku, nauczyciel: Patrycja Budziacka

3. Oliwia Kłoda (ur. 2008) klasa III/6 – skrzypce, Szkoła Muzyczna I st. w Suchej Beskidzkiej, nauczyciel: Ewa Litwa

4. Joanna Jasek – altówka, Szkoła Muzyczna I st. im. O. Kolberga w Czasławiu, nauczyciel: Żanna Laszkiewicz

I miejsce

1. Maja Guzik 6 – skrzypce, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie, nauczyciel: Natalia Miś

2. Kamil Szacior – skrzypce, Jasnogórska Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. w Częstochowie, nauczyciel: Adam Beier

GRUPA III

Wyróżnienie

1. Aleksandra Rydz – skrzypce, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu, nauczyciel: Magdalena Płociennik

2. Marian Witek 6 – skrzypce, Szkoła Muzyczna I st. w Tuchowie, nauczyciel: Krzysztof Put

III miejsce

1. Aleksandra Osuch – skrzypce, Zespół Szkół Muzycznych im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej, nauczyciel: Elżbieta Pasteczka

II miejsce

1. Patrycja Pustuła 6 – skrzypce, Szkoła Muzyczna I st. w Wieliczce, nauczyciel: Anna Wójtowicz

2. Maria Miłkowska – skrzypce, Szkoła Muzyczna I st. im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach, nauczyciel: Natalia Ogorzelska

I miejsce – NIE PRZYZNANO

GRUPA IV

Wyróżnienie

1. Aleksandra Tondyra – skrzypce, Szkoła Muzyczna I st. w Suchej Beskidzkiej, nauczyciel: Ewa Litwa

III MIEJSCE

1. Jakub Kuczaj – skrzypce, Szkoła Muzyczna I st. im. O. Kolberga w Czasławiu, nauczyciel: Alina Jabłońska

GRUPA V

Wyróżnienie

1. Maria Jania – skrzypce, Szkoła Muzyczna I st. w Suchej Beskidzkiej, nauczyciel: Barbara Szpakiewicz

III MIEJSCE

1. Gabriela Łukasik 4 – altówka, Szkoła Muzyczna I st. w Dobczycach, nauczyciel: Magdalena Bednarska

NAGRODA SPECJALNA PROF. COFALIKA

1. Lena Gołdyn – skrzypce, Szkoła Muzyczna I st. w Łącku, nauczyciel: Patrycja Budziacka

2. Emilia Kotowicz – skrzypce, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. S. Moniuszki w Zabrzu, nauczyciel: Danuta Tywoniak

3. Hanna Rzeszutko – skrzypce, Jasnogórska Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. w Częstochowie, nauczyciel: Adam Beier

NAGRODA SPECJALNA DLA NAJMŁODSZEGO UCZESTNIKA

1. Barbara Gmurek 6 – skrzypce, Zespół Szkół Muzycznych im.K. Komedy -Trecińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, nauczyciel: Małgorzata Handke

GRAND PRIX

1. Emilia Kotowicz – skrzypce, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. S. Moniuszki w Zabrzu, nauczyciel: Danuta Tywoniak

Znakomity poziom muzyczny i wzorowa organizacja konkursu to najkrótsze podsumowanie i słowa uznania dla dyrektor Szkoły Muzycznej w Czasławiu p. Beaty Miętki oraz Klaudii Dzieża która była osobą panującą i organizującą ten konkurs od podstaw.

 

Na kolejną edycję już zapraszamy wszystkich za dwa lata.

Zapraszamy do zobaczenia i wysłuchania Koncertu Laureatów.


Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

Napisz komentarz

Lub

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.