Kontrowersje po decyzji dotyczącej wyboru punktu szczepień masowych w Myślenicach. Materiał w Faktach TVN

W dzisiejszym wydaniu Faktów telewizji TVN został wyemitowany materiał dotyczący wyboru i decyzji NFZ dotyczącego powstania w Myślenicach punktu szczepień masowych.

Jak przedstawiono w materiale telewizyjnym, Starostwo Powiatowe w Myślenicach, w uzgodnieniu z samorządowcami z powiatu, zgłosiło na początku kwietnia do wojewody punkt szczepień w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. Mikołaja Reja w Myślenicach. Propozycję zaakceptował sanepid i wszystko zostało przygotowane. Został również rozpisany grafik wolontariuszy. Jednak – po decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia – szczepienia mieszkańców Myślenic odbędą w punkcie zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Myślenice (o czym informowaliśmy wcześniej) w hali widowiskowo-sportowej na myślenickim Zarabiu. Zorganizowaniem punktu zajmie się firma Diagnoza z Jaworzna (woj. śląskie).

Podmiot medyczny rekomendowany przez burmistrza Myślenic i oddalony od miejsca szczepień o około 80 kilometrów.mówił Rafał Kudas, wicestarosta powiatu myślenickiego.

Mamy na naszym terenie 17 podmiotów leczniczych, które prowadzą sczepienia populacyjne, prowadzą je świetnie.dodaje doktor Małgorzata Bajer, kierownik Wydziału Promocji i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Myślenicach.

Mateusz Sobczak – właściciel firmy Diagnoza – przyznaje w rozmowie z “Faktami” TVN, że jego firma nie ma doświadczenia w przeprowadzaniu szczepień. Przedsiębiorca tłumaczy, że jego zadaniem jest zorganizowanie szczepień i działanie punktu. Zajmuje się tym od środy.

Pełen materiał dostępny jest na stronie: Fakty TVN z dnia 15.04.2021

informacja TVN24.pl
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content