Koronawirus komplikuje i utrudnia pracę podczas budowy tunelu na “Nowej Zakopiance”

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Epidemia koronawirusa ma wpływ nie tylko na handel czy małe firmy lecz jej efekt odczuwalny jest również podczas dużych inwestycji. Podobnie jak w innych instytucjach czy miejscach publicznych na placach budów muszą zostać wdrożone procedury związane z zabezpieczeniem osób pracujących w tym miejscu.

Obecnie trwają prace na odcinku S7 Naprawa – Skomielna Biała, gdzie budowany jest dwunawowy tunel. Prowadzone są roboty zarówno w nitce prawej jak i nitce lewej. Wykonywane są zbrojenia i betonowanie obudowy stałej, nisze hydrantowe, sygnalizacyjno-alarmowe oraz przejścia ewakuacyjne pomiędzy tunelami, z zastosowaniem środków ostrożności związanych z epidemią koronawirusa.

W prawej, wydrążonej już na wylot nitce tunelu wykonywane są kolejne segmenty obudowy stałej, zarówno spągu, na którym powstanie droga, jak i kaloty czyli boków i sufitu. Są to prace zbrojarskie i betonowanie. Wydrążono 1709 m nitki lewej. Tutaj prowadzone są prace przy obudowie tymczasowej, ale także i stałej. W niszach hydrantowych i sygnalizacyjno alarmowych już wydrążonych także prowadzone są prace zbrojarskie i betonowanie obudowy. Wydrążono już przejazd awaryjny pomiędzy dwoma nitkami tunelu pod górą Lubień Mały.

Wykonawca inwestycji Astaldi S.p.A, już w lutym wdrożyło specjalne procedury mające ograniczyć proliferacje wirusa SARS-CoV-2. Wszystkie przestrzenie wspólne oraz sanitariaty wyposażono w płyny do dezynfekcji rąk umieszczone przy wejściach do biur, w toaletach oraz jadalniach, a kuchnie wyposażono w płyny do naczyń o działaniu dezynfekującym. Wprowadzono zakaz realizacji podróży służbowych z użyciem transportu zbiorowego oraz zawieszono wyjazdy do domów pracowników pochodzących z obszarów objętych epidemią.

Ograniczenia oraz profilaktyka zawiązana z trwającym stanem epidemicznym jest odczuwalna we wszystkich sektorach przemysłu i handlu. Firmy od tych najmniejszych do dużych spółek wdrażają procedury pozwalające w dużym stopniu ograniczać potencjalne zarażenie się swoich pracowników a zarazem starają się w sposób nieprzerwany prowadzić pracę tam gdzie tylko jest to możliwe i bezpieczne.

Informacja GDDKiA Kraków

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o