Krzczonów i Krzywaczka to tam wczoraj strażacy interweniowali po wypadkach

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Trzydzieści siedem minut po północy w dniu 24 października dyżurny operacyjny SKKP PSP odebrał zgłoszenie o wypadku w miejscowości Krzczonów na drodze powiatowej. Na miejscu strażacy stwierdzili samochód osobowy, który uderzył w betonowy przepust drogowy.

W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został kierujący pojazdem. Strażacy OSP Krzczonów, JRG Myślenice zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili KPP osobie poszkodowanej do czasu przekazania Zespołowi Ratownictwa Medycznego poprzez przeprowadzenie wsparcia psychicznego, badania urazowego, stabilizację. Następnie z wykorzystaniem noszy typu deska przemieszczono rannego do ZRM. W celu usunięcia zagrożenia z jezdni przeprowadzono zebranie sorbentem płynów eksploatacyjnych oraz usunięto pozostałe skutki zdarzenia z jezdni.

W tym samym dniu o godzinie 16.17 doszło do groźnie wyglądającego zderzenia samochodu terenowego z osobowym w Krzywaczce na drodze krajowej nr 52. Na szczęście ZRM nie stwierdził potrzeby hospitalizacji żadnej z osób biorących udział w zdarzeniu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia aby umożliwić częściowy przejazd na drodze dla pozostałych uczestników ruchu na DK 52.

Po zakończeniu czynności operacyjnych policji jeden z uszkodzonych samochodów przemieszczono na pobocze drogi, a drugi został zabrany przez służby Pomocy drogowej. Przy pomocy sorbentu zebrano rozlane na jezdni płyny eksploatacyjne. W działaniach udział brała jednostka OSP Krzywaczka, JRG Myślenice.

informacja PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

 

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x