Krzyszkowice: Dwa wieczorne wypadki w tym samym czasie, strażacy z jednej akcji pojechali na kolejne wezwanie

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Kilka minut po godzinie 21 w dniu 29 kwietnia Dyżurny operacyjny SKKP PSP odebrał zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Krzyszkowice. Zadysponował do działań zastępy PSP oraz OSP Krzyszkowice.

Na miejscu zdarzenia stwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych, pojazdy blokowały jeden pas ruchu w kierunku Krakowa. Jedna osoba została poszkodowana. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, udzielono Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie poszkodowanej do czasu przybycia ZRM, który po zaopatrzeniu przewiózł ją do SOR w Myślenicach. Po czynnościach operacyjnych policji uszkodzone samochody zostały zabrane przez służby pomocy drogowej.

Kilka minut po rozpoczęciu działań na DK7 dyżurny PSP przedysponował zastęp z JRG do kolejnego zdarzenia drogowego w tej miejscowości tym razem na drodze powiatowej gdzie samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo. Tutaj również znajdowała się osoba poszkodowana, która o własnych siłach opuściła pojazd. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili KPP poszkodowanemu, przeprowadzili sorpcję rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunęli rozbite części pojazdu z jezdni. ZRM przewiózł poszkodowanego do szpitala w Myślenicach.

informacja PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x