Puchar Polski Juniorów w zapasach styl klasyczny w Wałbrzychu. Krzysztof Szpakiewicz wrócił z brązowym medalem

W Pucharze Polski Juniorów w zapasach styl klasyczny, rozegranym w Wałbrzychu w dniach 12 i 13 listopada, uczestniczyła prawie setka najlepszych zawodników z 28 klubów polskich, oraz z Ukrainy. Były to ostatnie tegoroczne zawody w tej grupie wiekowej, w której walczyło dwóch naszych zawodników.

Byli to Krzysztof Szpakiewicz w kat. wagowej do 55 kg i Jan Mastela w kat. wagowej do 82 kg. Duży sukces odniósł Krzysztof Szpakiewicz, który wywalczył brązowy medal w swojej kategorii wagowej. W pierwszej walce pokonał przez przewagę techniczną aktualnego złotego medalistę Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Łukasza Dziunikowskiego z Poznania. Niestety podczas walki półfinałowej zaliczył wpadkę z z uczestnikiem tegorocznych ME Kadetów Dominikiem Partyką z Wrocławia i pozostała mu walka o brązowy medal, w której spotkał się z zawodnikiem gospodarzy Jakubem Misiem. Walka była bardzo zacięta szczególnie przez szalony doping miejscowych kibiców i trenerów, którzy próbowali kwestionować decyzje sędziowskie. Podczas wideo weryfikacji Sędzia Główny udowodnił, że nie mieli racji, a Krzysztof zdecydowanie pokonał przeciwnika – podobnie jak w pierwszej walce przez przewagę techniczną 8:0.

Mniej szczęścia miał tym razem Janek Mastela, który wylosował dwóch medalistów Mistrzostw Polski i późniejszych medalistów Pucharu Polski – Adama Fietza z Poznania i Piotra Chełka ze Swarzędza. Niestety obie walki przegrał zajmując siódme miejsce. Należy dodać, że walczył z niedoleczoną kontuzją kolana, która zdecydowanie utrudniała walkę szczególnie w parterze. Janek będzie miał jeszcze szansę powalczyć w tej grupie wiekowej w przyszłym roku, natomiast Krzysztof przechodzi do grupy młodzieżowców i seniorów. W bieżącym roku oboje mają jeszcze jeden start w Pucharze Polski Seniorów w sumo, który odbędzie się w Krotoszynie 3-5 grudnia.

Sekcja zapaśnicza składa serdeczne podziękowanie Panu Jarosławowi Bochenkowi za dofinansowanie wyjazdu na zawody.

informacja: KS Dalin Zapasy

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content