Laureat ogólnopolskiego konkursu matematycznego i informatycznego z Myślenic

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W czerwcu 2019 odbyły się finałowe konkurencje dwóch konkursów dla dzieci uzdolnionych matematycznie. W obydwu z nich laureatem został uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej nr 2 z Myślenic Miłosz Płatek.

Zarówno Konkurs Matematyczny “NovaMath 2019” jak i Ogólnopolskie Mistrzostwa w Programowaniu Pix2019 , to konkursy przeprowadzane w innowacyjny sposób na specjalnie przygotowanych platformach online i przeznaczone dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i średnich.

Każdy z tych konkursów posiadał dwa etapy: eliminacje oraz etap finałowy. Eliminacje odbywały się w szkołach na specjalnie przygotowanych platformach online, gdzie uczniowie rozwiązywali przygotowane dla nich zadania. W przypadku “Nova Math” zadania były opracowane z podziałem na kategorie wiekowe, a w konkursie programistycznym Pix2019 uczeń z Myślenic rywalizował z uczniami z roczników 2003-2006, a więc nawet z gimnazjalistami ostatniego rocznika. W eliminacjach do Pix2019 w kategorii Miłosza Płatka wzięło udział 1243 uczniów natomiast w “Nova Math 2019” ponad 3000 uczniów ze 125 różnych szkół. Konkurencja była więc ogromna, ale pomimo to Miłosz przeszedł je jak burza i awansował do etapów finałowych.

Do finałów obydwu konkursów dostali się najlepsi uczniowie z całej Polski przy czym w “Nova Math 2019” do ścisłych finałów, które odbywały się w Warszawie na Akademii Finansów i Biznesu, zaproszonych zostało tylko 5 uczniów z każdej kategorii. Wśród piątki finalistów z VI klas znalazł się również zdolny uczeń z Myślenic. Finał konkursu Pix2019 odbywał się natomiast na platformie online, gdzie uczniowie mieli do rozwiązania dwadzieścia zadań programistycznych, które należało przesłać do serwera organizatora w określonym czasie.

Poziom zmagań finałowych okazał się bardzo wysoki. Miłosz Płatek nie uniknął drobnych błędów, ale ostatecznie został laureatem zarówno w konkursie “Nova Math 2019”, w którym zajął 1. miejsce w Polsce, jak i Pix2019, a na uroczystej gali na Akademii Biznesu i Finansów na warszawskim Ursynowie, otrzymał medal i nagrodę od organizatorów. Podczas gali obecni byli uznani naukowcy i przedstawiciele świata biznesu w tym m.in. dyrektor Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk Pan prof. dr hab. Łukasz Stettner.

Opiekunami naukowymi, którym także należą się wyrazy uznania za przygotowanie w Miłosza do konkursu oraz rozwijanie jego zdolności są Pani mgr Katarzyna Twardosz prowadząca z Miłoszem zajęcia indywidualne w Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach, dr Marcin Suder, organizator zajęć pozalekcyjnych z matematyki i informatyki dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 4 na Zarabiu oraz mgr Tomasz Biel, nauczyciel informatyki w Szkole Podstawowej nr 2.

To nie jedyne konkursy, w których Miłosz Płatek brał z sukcesami udział. Pod koniec roku szkolnego będzie miało miejsce rozdanie nagród w międzynarodowym konkursie matematycznym “Kangur”. Miłosz jest zaproszony na uroczystą galę na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Powodzenia!

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x