Libido a wiek – jak wiek wpływa na Twoje życie seksualne?

Artykuł Sponsorowany

To normalne, że nasz apetyt seksualny zmienia się przez całe życie, lecz co zrobić, gdy nagle przestajemy go odczuwać? Czy może istnieć związek między starzeniem się a niskim libido? Przyjrzyjmy się temu.

Utrata popędu płciowego u mężczyzn jest normalna wraz z wiekiem

To normalne, że mężczyźni doświadczają spadku popędu płciowego wraz z wiekiem. Istnieje wiele czynników, które mogą się do tego przyczynić, w tym:

– niższy poziom testosteronu i inne zmiany hormonalne,
– problemy zdrowotne,
– leki,
– problemy w związku,
– zmęczenie.

Na szczęście, często można zrobić coś, co pomoże poprawić libido i funkcje seksualne. Jeśli niepokoi Cię spadek popędu seksualnego wraz z wiekiem, porozmawiaj z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia, aby sprawdzić, czy można usunąć przyczyny leżące u jego podstaw.

Starzenie się u kobiet nie oznacza końca pożądania seksualnego

W miarę starzenia się kobiety mogą borykać się z problemami związanymi ze zdrowiem seksualnym, z którymi nie musiały sobie radzić, gdy były młodsze. Na przykład, suchość pochwy może sprawić, że seks będzie bolesny, a niskie libido może być problemem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdź blog Wapteka.pl.

Stosowanie lubrykantu podczas seksu może pomóc uczynić go bardziej komfortowym. Istnieją również miejscowe zabiegi, które mogą pomóc zwiększyć poziom wilgoci w pochwie. Jeśli problemem jest niskie libido, porozmawiaj z lekarzem o możliwych przyczynach i możliwościach leczenia. Dostępnych jest wiele różnych leków i opcji terapii, które mogą pomóc w zwiększeniu pożądania seksualnego.

Uczucia nie znikają wraz z wiekiem – komunikacja jest kluczem do satysfakcjonującego życia seksualnego w późniejszym okresie życia

Z wiekiem nasze seksualne pragnienia i uczucia nie znikają. Nadal chcemy czuć się blisko kogoś i doświadczać intymności oraz więzi. Czasami jednak zapominamy, jak ważna jest komunikacja w związku, zwłaszcza jeśli chodzi o seks.

Bardzo ważne jest, aby pary utrzymywały otwarte linie komunikacyjne, jeśli chodzi o ich życie seksualne, ponieważ z wiekiem mogą pojawić się inne potrzeby lub problemy wymagające uwagi (takie jak zaburzenia erekcji lub suchość pochwy).

Jeśli nie rozmawiasz o tych kwestiach otwarcie ze swoim partnerem, nie będziesz w stanie odpowiednio się nimi zająć – co prowadzi do frustrujących doświadczeń dla obu stron. Nie bój się więc rozmawiać o tym, czego pragniesz w sferze seksualnej – niezależnie od tego, czy chodzi o wypróbowanie czegoś nowego w sypialni, czy po prostu o potrzebę większej gry wstępnej przed stosunkiem – dobra komunikacja sprawi, że Wasze spotkania seksualne będą jeszcze przyjemniejsze pomimo upływu lat.

Jak radzić sobie z niedopasowanym libido w związku?

To zupełnie normalne, że pary mają różne poziomy pożądania seksualnego z upływem czasu. Jedna osoba może mieć ochotę na seks częściej niż druga – i to jest w porządku. Ważne jest, aby otwarcie komunikować się ze swoim partnerem na temat swoich potrzeb i pragnień. Jeśli jedna z osób czuje się sfrustrowana, ponieważ nie ma wystarczająco dużo popędu, a na przykład nie może doprowadzić do erekcji, może wypróbować suplementy oraz leki, które wspomagają potencję – te znajdziesz na wapteka.pl. Zwykle udaje się powrócić do pożądanego stanu, jednak trzeba pamiętać, aby stosować się do zaleceń opisanych w ulotce leku.

Artykuł Sponsorowany

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content