Łowcy Pedofili ECPU Polska, akcja w gminie Raciechowice

Na stronie w mediach społecznościowych ECPU Polska ukazał się wpis opisujący akcję jaką przeprowadziła brygada ECPU w powiecie myślenickim.

ECPU Polska jak opisują się sami jest grupą zajmującą się tropieniem, demaskowaniem i wyłapywaniem pedofili, których następnie przekazują w ręce policji wraz z obciążającym ich materiałem dowodowym.
Jak informuje fundacja do połowy czerwca 2021 roku skutecznie ujęli już niemal 60 osób, którym przedstawiono następnie zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze seksualnym ukierunkowanym na krzywdzenie dzieci.

Na profilu organizacji w ostatnich dniach pojawiła się informacja o akcji jaką ECPU Polska przeprowadziła w gminie Raciechowice, gdzie udało się skutecznie namierzyć i zatrzymać, a następnie przekazać w ręce myślenickiej policji 31 letniego mężczyznę, którego podejrzewa się o popełnienie przestępstwa z art. 200 KK § 3 oraz § 4. Jak informuje fundacja Prokurator Rejonowy w Myślenicach zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego oraz dozoru policyjnego i wypuścił go do domu, gdzie będzie oczekiwał na swoją rozprawę sądową.

Na profilu ECPU Polska został zamieszczony wstrząsający materiał pokazujący rozmowę z podejrzewaną osobą, która podczas zatrzymania przyznała się do czynów o jakie była wcześniej podejrzewana. Mężczyzna potwierdza dowody jakie przedstawiają członkowie brygady dokonującej zatrzymania przedstawiające rozmowy i zdjęcia jakie były przedmiotem internetowego czatu z dzieckiem, które namawiane były przez podejrzanego do dokonywania innych czynności seksualnych.
Materiał jaki został opublikowany na profilu fundacji jest tak wstrząsający, że budzi skrajne emocje pośród osób komentujących go w internecie.

Akcja przeprowadzona była przy współpracy z Powiatową Komendą Policji w Myślenicach i na końcu materiału filmowego to właśnie funkcjonariusze z Myślenic przejmują podejrzanego.

Przestępstwo z art. 200 KK przewiduje za popełnione czyny karę pozbawienia wolności do lat 3.

Działania te były inicjatywą ECPU, którzy w ramach własnych czynności ustalili, że mieszkaniec powiatu myślenickiego nawiązał kontakt z 10-latką. W związku z powyższym dokonali oni ujęcia obywatelskiego, a następnie telefonicznie powiadomili Policję. Na miejsce przyjechali policjanci z Wydziału Kryminalnego myślenickiej komendy i zatrzymali 31-latka.potwierdza informacje rzecznik myślenickiej policji mł. asp. Dawid Wietrzyk.
informacja i foto: ECPU Polska

Powiązane wiadomości

Skip to content