Mała Ziemia Myślenicka ma 10 lat

Galowe koncerty na scenie głównej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu to święto jubileuszu X-lecia Małej Ziemi Myślenickiej czyli części zespołu reprezentacyjnego Miasta i Gminy Myślenice, w którym to zespole rozpoczynają swoje pierwsze kroki z folklorem dzieci chcące kultywować kulturę i tradycję jakie niosą z sobą ludowe tańce, muzyka i śpiew.

Prezentując dokonania 10 lat dyrektor zespołu Piotr Szewczyk podkreślał jak ważny jest to projekt i jak trudny do realizacji a zarazem niosący dużą satysfakcję i stanowiący podwaliny pod dorosłą część zespołu. Ze sceny dziękował całej grupie osób przyczyniających się codzienną praca do tego że Ziemia Myślenicka trwa i rozwija się z roku na rok. Zarówno “Mała”  jak i “dorosła” część zespołu to duma mieszkańców gminy.

10 lat to już czas kiedy pierwsi wychowankowie “Małej Ziemi Myślenickiej” stanową juz trzon zespołu reprezentacyjnego, a jak można było zauważyć nabór do dziecięcej sekcji jest wciąż dobry i możemy być bezpieczni i spokojni o lost kolejnego pokolenia reprezentującego nasz folklor na scenach Polskich i światowych.

 

 

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL