Małopolska Chmura Edukacyjna w “Kościuszce” i “Reju”

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie listów intencyjnych, w którym uczestniczył wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka.

W imieniu Powiatu Myślenickiego list odebrał sekretarz Mieczysław Kęsek, na realizację projektu: Realizacja w szkołach Powiatu Myślenickiego zajęć dodatkowych podnoszących kompetencje kluczowe uczniów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komunikacyjnych. MChE – edycja IV.

W ramach tegorocznego naboru do dofinansowania wybrano 49 projektów o łącznej wartości ponad 3 mln zł, w tym projekt Powiatu Myślenickiego, którego celem jest podnoszenie kompetencji kluczowych 30 uczniów Zespół Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach w zakresie matematyki i fizyki oraz 30 uczniów Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. M. Reja w Myślenicach, ZSTEw zakresie j. angielskiego oraz matematyki. Wartość projektu to prawie 50 tysięcy złotych.

Cieszę się, że możemy kontynuować ten projekt, który daje uczniom zdolnym możliwość poszerzania wiedzy w zakresie przedmiotów ścisłych , jak i języków obcych powiedział starosta Józef Tomal.

Cel będzie realizowany poprzez organizację zajęć dodatkowych w dwóch formach: zajęć on-line prowadzonych przez pracowników akademickich uczelni wyższych oraz kół przedmiotowych prowadzonych przez nauczycieli przedmiotu w szkołachdodał wicestarosta Rafał Kudas.
foto: Biuro Prasowe UMWM
informacja Powiat Myślenicki
0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x