Małopolskie Remizy dla OSP Poręba, OSP Siepraw i OSP Nowa Wieś

Do 258 małopolskich jednostek OSP trafi ponad 5,2 mln zł, z czego niemal 3 mln na remonty remiz, a ponad 2,2 mln zł na zakup samochodów i sprzętu.

W piątek 3 lipca Grzegorz Lipiec przedstawiciel zarządu województwa przekazał dla 39 gmin z powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego, myślenickiego, nowotarskiego, suskiego, tatrzańskiego, wadowickiego i oświęcimskiego umowy w ramach programów “Bezpieczna Małopolska 2018” i “Małopolskie Remizy 2018”.

Strażacy z ochotniczych straży pożarnych swoją codzienną postawą udowadniają, że można robić coś dla innych nie oczekując niczego w zamian. Wyjeżdżając na każdą akcję poświęcają swój wolny czas aby nieść pomoc, a angażując się w różne inicjatywy pokazują, że są ważną częścią lokalnych społeczności. Doceniamy te postawy, dlatego od kilku lat konsekwentnie doposażamy druhów w sprzęt i samochody oraz finansujemy remonty remizmówił Jacek Krupa

W tegorocznej edycji programu “Małopolskie Remizy 2018” dofinansowanie uzyskały jednostki OSP Poręba z gminy Myślenice, OSP Siepraw i OSP Nowa Wieś z gminy Dobczyce.

Dofinansowanie pozwoli na remonty strażnic i modernizację pomieszczeń użytkowanych na codziennie przez strażaków z tych miejscowości.

foto OSP Poręba
Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL