Mamy nową Mistrzynię Polski! Pojedzie na Mistrzostwa Europy

W miniony weekend w Hali Targów Kielce zgromadzili się fani zdrowego trybu życia, różnych sportów oraz fitness i kulturystyki. To ogromna kilkudniowa impreza na którą ściągają nie tylko zawodnicy z całej Polski, ale także czołowi zawodnicy i gwiazdy świata fitness. Oprócz Mistrzostw Polski Fitness i Kulturystyki dorosłych, równolegle odbywały się Mistrzostwa Polski Fitness Dzieci. Właśnie podczas nich zadebiutowały nasze myślenickie zawodniczki z Klubu Lady Fitness Myślenice.

To nie pierwsze sukcesy klubu Lady Fitness na arenie ogólnopolskiej.

Jesteśmy jednym z niewielu klubów w okolicy mającym możliwość przynależności do tego związku i posiadających sekcję fitness gimnastycznego i przygotowujących dzieci i młodzież do tych zawodów. To prawda, że nie są to pierwsze sukcesy. Oprócz przygotowań tanecznych i udziału w Mistrzostwach Polski i Europy w roku poprzednim, na tego typu zawodach udało się nam już wcześniej przygotować zawodników, którzy zdobyli tytuł Mistrzyni i V-ce Mistrza Polski Fitnessodpowiada trenerka Anna Simsak, która sama wywalczyła dwukrotnie złoty medal w zawodach bikini fitness kobiet.

Fitness gimnastyczny to bardzo wymagający sport, a Mistrzostwa Polski to jedne z najtrudniejszych zawodów zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Bez samodyscypliny, odpowiedniego odżywiania, wielu treningów i predyspozycji psychofizycznych się nie obejdzie. W pierwszej rundzie oceniane są układy dowolne, czyli solowa prezentacja w której zawodniczka łączy elementy siłowo-akrobatyczne z gimnastyką i tańcem. Druga runda to ocena zdrowo wyglądającej sylwetki pod względem proporcji, symetrii, a im zawodnik starszy także umięśnienia. Do trzeciej rundy przechodzi tylko 6 zawodników najlepszych w Polsce.

Bardzo się cieszymy. Bycie w finale to ogromny zaszczyt i docenienie starań. Nie ukrywam że po analizie wyników bezkonkurencyjna Lena Latoń, która zdobyła złoty medal zostawiła rywalki daleko w tyle w obydwu rundach. Starsza zawodniczka – Emilia Graca, która startuje już w kategorii młodzieżowej jest II V-ce Mistrzynią Polski i pokazała piękny i trudny układ z rekwizytami. Co do rundy drugiej była najlepsza spośród swoich rywalek. Liczy się jednak suma punktów, ale i tak jesteśmy niezwykle dumni z tych medali.odpowiada trenerka o sukcesie zawodniczek.

Kolejne zawody przed nami. Mamy nadzieję, że uda się nam pojechać na Mistrzostwa Europy. Nie ma zbyt wiele czasu na odpoczynek, zwłaszcza że dziewczęta są także tancerkami. Cieszy nas niesamowicie przygotowanie dzieci i młodzieży z naszego klubu i to jak wyróżniają się na tle innych zawodników z całej Polski. Trwają także rozmowy nad zaproszeniem do Myślenic gwiazd fitness na warsztaty z zawodnikami, ale to dopiero przed nami. Dziękujemy za pomoc rodziców, piękne przygotowanie zawodników i wkład jaki wnoszą w reprezentację myślenickiego klubu Lady Fitnessodpowiada o planach trenerka Anna Simsak.

informacja Lady Fitness Myslenice – Anna Simsak

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL