Informacje  

Manewry Poszukiwawczo-Ratownicze “Snieżyca 2018”

Dzisiejszego poranka, dokładnie o godz. 9;00 w budynku Domu Ludowego przy OSP Myślenice Górne Przedmieście, rozpoczęły się Manewry Poszukiwawczo-Ratownicze “Śnieżyca 2018” z udziałem jednostek Ratowniczych, jednostek Straży Pożarnych oraz Policji.

Na początek uczestnicy manewrów wysłuchali kilku wykładów, które miały na celu doskonalenie techniki poszukiwania oraz ratowania zdrowia i życia osób poszkodowanych. Mogli również zapoznać się z działaniem sprzętu wykorzystywanego podczas akcji ratowniczych.
Dokładny wykaz tematów wykładów oraz jednostek i instytucji biorących udział w manewrach zamieściliśmy w galerii poniżej.

Po części teoretycznej i smacznym obiedzie, ratownicy wyruszyli w teren, gdzie przy minusowej temperaturze prowadzili ćwiczenia na górze Mikołaj. Ta część ćwiczeń polegała na pozorowanym poszukiwaniu 10 zaginionych osób w paśmie leśnym. W manewrach korzystano z najnowszych techniki poszukiwania w tym ze specjalistycznych dronów. W akcji brały udział wozy bojowe oraz quady, którymi transportowano ranne osoby.
Do akcji włączył się również śmigłowiec ratowniczy. Po zakończeniu działań ratownicy spotkali się, aby podsumować i omówić przeprowadzone ćwiczenia.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Powiatu Myślenickiego Józef Tomal oraz Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Organizatorem wydarzenia była Myślenicka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza oraz OSP Myślenice Górne Przedmieście. ,

Poniżej zamieszczamy również wywiad z Krzysztofem Druzgałą (Myślenicka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza) który przybliżył nam to dzisiejsze wydarzenie.

 

 

 

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Michał SYNOWIEC

Powiązane wiadomości

Napisz komentarz

Lub