Manifestacje w obronie Polskie w UE w kraju. W Myślenicach również mieszkańcy spotkali się na Rynku

W całej Polsce w ponad 100 miastach i miejscowościach zorganizowane zostały manifestacje w obronie Polski w Unii Europejskiej, które zostały zwołane po wydaniu wyroku przez Trybunał Konstytucyjny, który uznał, że niektóre przepisy prawa UE są niezgodne z polską konstytucją. Głównym punktem i największą manifestację zwołano na Placu Zamkowym w Warszawie.

Podobnie jak w wielu miejscach na terenie naszego kraju, również w Myślenicach zebrała się grupa mieszkańców by zaprotestować i wyrazić swoje niezadowolenie z wydanego przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia oraz wyrazić swoje zaniepokojenie z podejmowanych działań przez rząd polski, w efekcie których może być zagrożone członkostwo Polski we wspólnocie europejskiej.

My, Europejczycy, Polacy szanujący wartości europejskie, wzywamy naszych europejskich współobywateli, aby wsparli nas w obronie Wspólnoty przed atakiem populistycznego rządu Polski.

My, Polacy zostajemy w Unii i w europejskim porządku prawnym, chroniącym nasze prawa i wolności przed nadużyciami władzy.

Wzywamy instytucje europejskie do reprezentowania naszych interesów, którym zagraża polski rząd działający przeciwko Unii, niezgodnie z naszą wolą. piszą manifestujący w Myślenicach w swojej odezwie.

W całym kraju manifestacje przebiegały pod hasłem “Zostajemy w Unii” i to samo hasło było skandowane również na Rynku w Myślenicach.

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content