Matura i egzamin ósmoklasisty będą łatwiejsze. Minister edukacji zabrał głos w sprawie egzaminów

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Zakres wiedzy potrzebnej do zdania matury i egzaminu ósmoklasisty w przyszłym roku będzie ograniczony o ok. 20-30 proc. powiedział w na dzisiejszej konferencji minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Jednocześnie poinformował o zakończeniu pracy ekspertów, którzy zmienili podstawy programowe przedmiotów egzaminacyjnych.

Podczas konferencji prasowej Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek przypomniał, że zespoły eksperckie rozpoczęły prace pod koniec października. Przekazał jednocześnie informacje że, skorygowanie podstaw programowych w zakresie przedmiotów egzaminacyjnych było potrzebne, gdyż obecni maturzyści i ósmoklasiści byli poszkodowani najpierw z powodu strajku nauczycieli, a potem z powodu nauki zdalnej prowadzonej wiosną oraz obecnie.

Ci uczniowie nie byli w stanie zdobyć tak dużej wiedzy, jaką zdobyliby, gdyby nauka odbywała się normalnie, w systemie stacjonarnym i przez cały czasargumentował minister.

Z przekazanych informacji wynika, że do 27 listopada resort będzie czekać na uwagi do propozycji zmian.

“Po konsultacjach zostanie opracowana ostateczna wersja rozporządzenia z załącznikami jeszcze w grudniu tego roku tak, żeby CKE mogła przygotować skorygowane arkusze egzaminacyjne i skorygowany informator egzaminacyjny. W związku z tym uczniowie, rodzice i nauczyciele będą mieli pełną jasność co do tego, co będzie obowiązywało i w jakim zakresie na egzaminach maturalnych i ósmoklasisty w 2021 roku.poinformował Przemysław Czarnek.
Będzie mniej zadań.zapowiedział wiceminister edukacji Maciej Kopeć.

Wiceminister edukacji Maciej Kopeć poinformował, że na egzaminie ósmoklasisty, zarówno na języku polskim, jak i matematyce, a także języku obcym będzie mniej zadań do rozwiązania przy tym samym czasie trwania egzaminu.

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x