Matury rozpoczną się 8 czerwca, a egzaminy ósmoklasistów mają odbyć się od 16 do 18 czerwca

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Matury rozpoczną się 8 czerwca egzaminem z języka polskiego i będą trwać do końca czerwca.Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie będzie części ustnej. Będą to tylko egzaminy pisemne. poinformował minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Przewidziany został dodatkowy egzamin na początku lipca. Do 11 sierpnia będzie możliwość podania wyników maturalnych. W tej sytuacji egzaminy poprawkowe odbyłyby się na początku września.

Od 16 do 18 czerwca Ministerstwo Edukacji Narodowej przewiduje przeprowadzenie egzaminów dla ósmoklasistów. Minister Piontkowski podał również daty egzaminów zawodowych, od 22 czerwca rozpoczną się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, a w połowie sierpnia egzaminy zawodowe dla uczniów szkół policealnych.

Działalność szkół, przedszkoli, żłobków i uczelni wstrzymana została do 24 maja. Rekrutacja na wyższe uczelnie zostanie dostosowana do późniejszego terminu matur.

Liczymy na to, że rekrutacja odbędzie się sprawnie. W tych terminach istotne jest to, że rok akademicki może rozpocząć się w normalnym trybie.mówi minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciech Murdzek.
0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x