Memoriał Władysława Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka

Turniej zapaśniczy w stylu klasycznym – Memoriał Władysława Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka odbywał się w Hali Sportów Walki na Zarabiu na dwóch matach 8×8 m. Sędzią Głównym zawodów był Włodzimierz Koriakowski z Rudy Śląskiej . Klub Sportowy Dalin reprezentował Artur Wątor –Wiceprezes Zarządu KS Dalin.

W turnieju uczestniczyło 68 zawodników z jedenastu klubów województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i jeden zawodnik z woj. pomorskiego, którzy walczyli w trzech grupach wiekowych młodzików, kadetów i juniorów. Artur Wątor Wiceprezes Zarządu KS Dalin powitał sędziów, trenerów i zawodników, oraz zaproszonych gości: Stanisława Bisztygę – Senatora VII kadencji sponsora i działacza sportowego, Józefa Tomala Starostę myślenickiego, Witolda Ciemierza – Wiceprezesa Polskiego Związku Zapaśniczego, Marka Niemca– Prezesa Małopolskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego, Bożenę Horabik – żonę wieloletniego trenera Marka Horabika, Ludwika Starzaka – wieloletniego działacza i sponsora klubu, Stefana Hołuja – sponsora i działacza, właściciela Hotelu Park, Jana Kiszkę – byłego zawodnika i działacza sekcji zapaśniczej , Michała Funka Prezesa spółki Sport Myślenice, przedstawicieli prasy i serwisów internetowych. Wymienił również pozostałych zaproszonych gości, którzy z ważnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w ceremonii otwarcia. W kolejnym punkcie ceremonii otwarcia zawodów żona Marka Horabika otrzymała wiązankę kwiatów od Zarządu klubu, a następnie zabrał głos Starosta Józef Tomal, który również powitał wszystkich uczestników, życzył dużo sukcesów zawodnikom i trenerom, oraz zaprosił ich ponownie do Myślenic na kolejne zawody. W imieniu Burmistrza Jarosława Szlachetki turniej otworzył Michał Funek – Prezes spółki Sport Myślenice .

W tegorocznym turnieju KS „Dalin” reprezentowało ośmiu zawodników. Byli to: Krzysztof Szpakiewicz, i Jan Mastela w grupie Juniorów, Mikołaj Łętocha w grupie Kadetów, oraz Kacper Bijan, Patryk Jaśkowiec, Jakub Korbas, Filip Pacelt i Kacper Żelazny w grupie Młodzików. Wywalczyli oni czwarte miejsce drużynowo, a indywidualnie dwa pierwsze, dwa drugie i trzy trzecie miejsca. Złote medale zdobyli: Jakub Korbas, i Kacper Żelazny, srebrne: Krzysztof Szpakiewicz i Filip Pacelt, a brązowe Jan Mastela i Mikołaj Łętocha i Patryk Jaśkowiec. Kacper Bijan zajął siódme miejsce., Statuetki dla najlepszych zawodników KS Dalin za wyniki w pierwszym półroczu otrzymali Kacper Żelazny w grupie młodzików i Jan Mastela w grupie juniorów. Statuetki dla najlepszych zawodników turnieju otrzymali: Jakub Kosik z Unii Racibórz w grupie młodzików i Piotr Ziembicki z ZKS Miastko w grupie kadetów.

Spośród naszych zawodników chciałbym wyróżnić Janka Mastelę, który w swojej kategorii wagowej miał czołowych zawodników z Katowic i Raciborza – członków Kadry Narodowej Juniorów, oraz Jakuba Korbasa, który w finałowej walce pokonał drugiego naszego zawodnika Filipa Pacelta.pisze trener zespołu Ryszard Szpakiewicz.

Wszyscy medaliści, otrzymali koszulki i upominki ufundowane przez UMiG w Myślenicach , oraz dyplomy i medale sfinansowane przez Starostwo Powiatowe..

Organizacyjnie turniej był również udany. Wszystkie prace przygotowawcze zostały wykonane w terminie, również same zawody przebiegały sprawnie, zgodnie z opracowanym harmonogramem. Jest to również zasługa p. Sybilli Szpakiewicz, oraz byłych zawodników, którzy pomagali przy obsłudze: Macieja Turały, i Jakuba Miski. Sędziowie i trenerzy zachwycali się ciastami, które ufundowali Marta i Jan Sawiccy.

Wyniki zawodów:

Młodzicy:

Kat. wagowa do 38 kg – I miejsce – Ksawier Rossa ZUKS Siła Mysłowice
Kat. wagowa do 41 kg – Jakub Kosik – MKZ Unia Racibórz
Kat. wagowa do 44 kg – I miejsce Piotr Tomaszewski – MKZ Unia Racibórz
Kat. wagowa do 48 kg – I miejsce – Bartłomiej Ziębakowski – KS Bieżanowianka Kraków
VII miejsce – Kacper Bijan – KS Dalin Myślenice
Kat. wagowa do 52 kg – I miejsce – Nataniel Rossa – ZUKS Siła Mysłowice
Kat. wagowa do 57 kg – I miejsce Patryk Zygmunt – KS Wisłoka Dębica
II miejsce – Patryk Jaśkowiec – KS Dalin Myślenice
Kat. wagowa do 62 kg – I miejsce – Maksym Bednarz – ZUKS Siła Mysłowice
Kat. wagowa do 68 kg – I miejsce – Kacper Ligęza – MKZ Unia Racibórz
Kat. wagowa do 75 kg – I miejsce Jakub Korbas – KS Dalin Myślenice
II miejsce – Filip Pacelt – KS Dalin Myślenice
Kat. wagowa do 85 kg – I miejsce – Dominik Skowron – KS Bieżanowianka Kraków
Kat. wagowa do 100 kg – I miejsce Kacper Żelazny – KS Dalin Myślenice

Klasyfikacja drużynowa młodzików:

I MIEJSCE – KS BIEŻANOWIANKA KRAKÓW
II MIEJSCE – MKZ UNIA RACIBÓRZ
III MIEJSCE – ZUKS SIŁA MYSŁOWICE
v MIEJSCE – KS DALIN MYŚLENICE

Kadeci:

Kat. wagowa do 55 kg – I miejsce – Mateusz Alot – MKZ Unia Racibórz
Kat. wagowa do 60 kg – I miejsce Piotr Ziębicki – ZKS Miastko
II miejsce – Mikołaj Łętocha – KS Dalin Myślenice
Kat. wagowa do 65 kg – I miejsce – Rafał Szkucik – KS Pogoń Ruda Śląska
Kat. wagowa do 80 kg – I miejsce Kamil Szygulski – GKS Katowice.
Kat. wagowa do 110 kg – I miejsce Grzegorz Szczęsny – ZUKS Siła Mysłowice

Juniorzy:

Kat. wagowa do 60 kg – I miejsce – Daniel Ziobroń – KS Wisłoka Dębica
II miejsce – Krzysztof Szpakiewicz – KS Dalin Myślenice
Kat. wagowa do 87 kg – I miejsce – Sebastian Zając – GKS Katowice
III miejsce – Jan Mastela – KS Dalin Myślenice
Klasyfikacja drużynowa kadetów i juniorów:
I MIEJSCE- GKS Katowice
II MIEJSCE – KS WISŁOKA DĘBICA
III MIEJSCE – MKZ UNIA RACIBÓRZ
IV MIEJSCE – KS DALIN MYŚLENICE

Sekcja zapaśnicza składa serdeczne podziękowania głównym sponsorom i współorganizatorom zawodów, oraz wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do ich realizacji, lub na co dzień pomagają w realizacji cyklu treningowego.

informacja KS Dalin Zapasy

Powiązane wiadomości

Skip to content