Microsoft oficjalnie zaprezentował Windows 11

Nowa generacja Windowsa będzie dostępna dla Insiderów już w przyszłym tygodniu, ale nie wszystko będzie już gotowe finalnie.

Windows 11 – to już oficjalna nazwa nowej wersji systemu Microsoftu. Zgodnie z tym, co zostało do tej pory zaprezentowane, nowe okienka to znajdujące się w centrum ekranu Menu Start (podobne do znanego z innych systemów Docka), nowe ikony, nowe motywy, oraz nowy jak opisuje producent sposób zarządzania oknami. Poprawiona została obsługa wielu ekranów oraz obsługa dotykowa, panel z widżetami.

Jak zapewnia producent aktualizacje w Windows 11 będą o 40% mniejsze co ma wpłynąć na komfort pracy. W nowej wersji Windows duży nacisk położony został na aspekt bezpieczeństwa.
Jak w przedpremierowych wersjach Windows 11, zaprezentowany został nowy system przypinania okien aplikacji, który widoczny jest po najechaniu kursorem na przyciski maksymalizacji.

Kolejne ulepszenia dotyczą komunikacji z komputerem innej niż klawiatura i myszka. Poprawiona została obsługa dotyku. Zwiększono rozmiar elementów, przestrzeń pomiędzy poszczególnymi przyciskami, dodano obsługę gestów. Wprowadzenie tekstu w nowych okienkach może odbywać się za pomocą całkowicie odświeżonej klawiatury ekranowej, rysika ekranowego oraz dyktowania głosowego.

Według zapowiedzi Microsoftu nowy system powinien być dostępny jako aktualizacja dla dotychczasowych użytkowników legalnych wersji wcześniejszych okienek. Nieoficjalnie wiadomo też, że koniec Windowsa 10 czyli zakończenie wsparcia ma nastąpić w październiku 2025 roku.

Powiązane wiadomości

Skip to content