Międzynarodowe Święto Folkloru szósty raz zauroczyło Myślenice

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Inauguracyjny występ zespołów przybyłych na 6. Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem w Myślenicach zauroczył kolejny raz licznie zgromadzonych mieszkańców i przybyłych gości. Na scenie głównej wieczorem zaprezentowały się wszystkie zespoły jaki możemy podziwiać na tegorocznej edycji Spotkań z Folklorem.

Jak już przyzwyczailiśmy się prezentacja z flagami była pierwszym preludium dzisiejszego koncertu. Następnie wszystkie grupy pokazały przygotowane na tą okazję programy artystyczne. Koncert otwierający rozpoczęli gospodarze czyli nasza “Ziemia Myślenicka”. Kolorowo, bajecznie i tanecznie na deskach sceny prezentowały się kolejne zespoły.

Największą atrakcją i zaskoczeniem okazała się grupa przybyła aż z Nowej Zelandii, która brawurowym występem podbiła serca widzów.

Taniec i śpiew jaki rozbrzmiewał na Myślenickim Rynku to przekrój kultury z całego świata. W jednym miejscu mogliśmy podróżować przez pięć kontynentów i poznawać świat nie ruszając się z naszej miejscowości. Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem to czas kiedy w Myślenicach oraz na innych scenach towarzyszących króluje folklor i to w najlepszym wydaniu.

To dopiero początek atrakcji z jakimi możemy się spotkać podczas nadchodzących dni.

 

 

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x