Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Sumo. Jakub Korbas wraca ze złotym medalem

Podobnie jak przed niespełna miesiącem w zapasach, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Sumo zorganizowane w Kudowie Zdroju w dniach 8 – 9 były najważniejszym tegorocznym turniejem w tej grupie wiekowej. Pomimo faktu, że w grupie młodzików organizowane są również Mistrzostwa Polski, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików nadal są podstawą do finansowania szkolenia kadr wojewódzkich na podstawie ilości zdobytych punktów.

W tegorocznych zawodach uczestniczyło 130 zawodników reprezentujących 10 klubów województw: małopolskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Małopolskę reprezentowało 14 zawodników, w tym dwóch zawodników Klubu Sportowego “Dalin” pod opieką trenera Ryszarda Szpakiewicza. Byli to: Jakub Korbas – w kategorii wagowej do 65 kg, oraz Kacper Żelazny w kat. wagowej +75 kg. Jakub Korbas sprawił dużą niespodziankę i wywalczył złoty medal w swojej kategorii wagowej. Kuba stoczył cztery zwycięskie walki, w tym trzy z zawodnikami Juvenii Wrocław. W eliminacjach wygrał z Szymonem Gugułą z Wrocławia i Kamilem Błażkiewiczem z Bielawy. W półfinale pokonał Sebastiana Erdmana, a w finale Grzegorza Pawłowskiego – oboje z Juvenii Wrocław. Kacper Żelazny niestety tym razem nie może zaliczyć zawodów do udanych. W eliminacjach wygrał tylko jedną walkę z Filipem Kozłowskim z Juvenii, lecz później przegrał z późniejszymi medalistami: złotym – Mariuszem Koniecznym z Bielawy i z brązowym Remigiuszem Kaczmarkiem z Milicza. Również walkę o piąte miejsce przegrał z niżej notowanym Adamem Grońskim z Krakowa. Ostatecznie zajął siódme miejsce – jedno ze słabszych w dotychczasowej karierze.

Pozostali zawodnicy reprezentacji Małopolski wywalczyli jeszcze cztery medale: jeden złoty i trzy srebrne. Ogółem Małopolska zdobyła 17 punktów, w tym cztery zawodnicy KS Dalin. Wyjazd do Kudowy był dofinansowany przez Małopolski Związek Stowarzyszeń Kultury Fizycznej.

informacja KS Dalin Zapasy

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content