Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Zapasach Styl Klasyczny. Dwa brązowe medale dla zawodników KS Dalin

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików zorganizowane w Gogolinie w niedzielę 24 września były najważniejszym tegorocznym turniejem w tej grupie wiekowej. Pomimo faktu, że w grupie młodzików od kilku lat organizowane są również Mistrzostwa Polski, MMM nadal są podstawą do finansowania szkolenia kadr wojewódzkich na podstawie ilości zdobytych punktów.

W tegorocznych zawodach uczestniczyło blisko osiemdziesięciu zawodników reprezentujących 15 klubów województw: małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Klub Sportowy „Dalin” pod opieką p. Przemysława Korbasa reprezentowało trzech zawodników, członków kadry województwa małopolskiego młodzików. Byli to: Kacper Bijan w kategorii wagowej do 48 kg, Jakub Korbas – w kategorii wagowej do 68 kg, oraz Filip Pacelt w kat. wagowej do 75 kg.

Nasi zawodnicy sprawili dużą niespodziankę i wrócili z dwoma brązowymi medalami. Medale wywalczyli: Jakub Korbas i Filip Pacelt, a Kacper Bijan zajął dziesiąte miejsce. Wszyscy stoczyli po kilka walk, dzięki którym nabierają doświadczenia. Kuba nawiązał równorzędną walkę o wejście do finału z Kacprem Ligenzą z Raciborza i przegrał w końcówce 10:8. W walce o trzecie miejsce zdominował przeciwnika Alana Włodarczyka z Krakowa wygrywając z przewagą 9:0. Filip z kolei stoczył pasjonującą walką z Michałem Czechem z Raciborza. Na 17 sekund przed końcem walki wygrywał jednym punktem, lecz nie udało mu się utrzymać przewagi i przegrał przez położenie na łopatki. W walce o brązowy medal pokonał Kacpra Jahna z Bielawy. Kacper Bijan po raz kolejny nie zmieścił się w limicie wagi do 44 kg i nie przegrał podczas walki z cięższymi przeciwnikami. W klasyfikacji drużynowej nasz zespół zajął dziesiąte miejsce.

informacja: KS Dalin Zapasy

Powiązane wiadomości

Skip to content