Miejsca i Ludzie - Krzysztofa Lisowskiego

Miejsca i Ludzie – Krzysztofa Lisowskiego

Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach gościła w swoich murach znakomitego poetę, pisarza i krytyka literackiego Krzysztofa Lisowskiego. Debiutował literacko w 1972 r. na łamach tygodnika literackiego „Życie Literackie”, a pierwszą książkę – tomik wierszy – „Próba obywatelstwa” wydał w 1975 r.

Związany zawodowo od 1977 r. z Wydawnictwem Literackim w Krakowie. Wykłada w Studium Literacko-Artystycznym na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i PEN-Clubu.

Wieczór autorki prowadzony prze Jadwigę Mailnę był opowieścią o ludziach i miejscach z życia pisarza, jego postrzeganie miejsc z którymi jest związany duchowo, mentalnie czy rodzinnie. Krzysztof Lisowski przelewa na papier swoje przeżycia, swój obraz świata i spotkanych na swojej drodze ludzi. Podróż przez miejsca i ludzi przeplatane były fragmentami twórczości autora zarówno prozą jaki wierszami.

Na zakończenie spotkania nastąpiła promocja dzieł pisarza które można było otrzymać wraz z dedykacją. Ciekawe spostrzeżenia i historia która wypełnia życie to droga przez miejsca Krzysztofa Lisowskiego, która wiodła przez spotkanych na swojej ścieżce znakomitych polskich pisarzy i twórców , noblistów, malarzy i osób związanych z kulturą.

 

Krzysztof Lisowski Krzysztof Lisowski Krzysztof Lisowski Krzysztof Lisowski Krzysztof Lisowski Krzysztof Lisowski Krzysztof Lisowski Krzysztof Lisowski

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub