Mieli wrócić do gry, teraz proszą o wsparcie. Po ulewie boisko LKS „Topór” Tenczyn nie nadaje się rozgrywek ligowych

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Tegoroczne święto Bożego Ciała z pewnością nie będzie miło wspominane przez działaczy i zawodników Ludowego Klubu Sportowego „Topór” Tenczyn. Nawałnica, która przeszła przez tą miejscowość w świąteczne popołudnie uszkodziła w znaczny sposób domy i okoliczne mosty. Konkretnie ucierpiało też boisko piłkarskie klubu, gdzie rwąca woda zabrała ze sobą ławki rezerwowych, słupy oświetleniowe i część ogrodzenia.

Topór Tenczyn to klub piłkarski, zrzeszający lokalną młodzież, dzieci i dorosłych w ramach aż dziewięciu grup, które trenują, a także współzawodniczą w rozgrywkach ligowych organizowanych przez podokręg myślenicki. W klubie trenują różne grupy wiekowe (zarówno dziewczynki jaki i chłopcy) od sześciu lat do seniorów, którzy rywalizują w A-klasie, a łącznie stowarzyszenie zrzesza ponad 180 zawodników. Nowoczesny i funkcjonalny obiekt Topora z pewnością jest chlubą Gminy Lubień. Poza wydarzeniami sportowymi odbywają się tam różne spotkania społeczno – kulturalne, jak m.in. Dożynki Powiatowe, które miały miejsce w 2019 roku.

Jedenastego czerwca w powiecie myślenickim wystąpiły gwałtowne nawałnice, które spowodowały liczne szkody. Najpoważniejsze zdarzenia miały miejsce w miejscowości Tenczyn. To tutaj woda spływająca do lokalnego i na co dzień niegroźnego potoku, nabrała takiego impetu, że potrafiła zerwać nawet most. Żywioł nie oszczędził również boiska piłkarskiego. Woda spowodowała stopniowe osuwanie się ziemi, wskutek czego zniszczone i porwane z nurtem zostały ogrodzenie i odnowione w niedawnym czasie oświetlenie boiska, a także ławki rezerwowych oraz część placu gry. W efekcie tych zdarzeń, możliwości treningowe na boisku zostały bardzo ograniczone, a rozgrywanie spotkań ligowych stało się niemożliwe. Przywrócenie boiska do stanu poprzedniego wymaga ogromu pracy i poniesienia dużych kosztów. Swoją pomoc zadeklarował wójt p. Kazimierz Szczepaniec, jednak pokrycie kosztów prac przewyższa możliwości finansowe zarówno klubu jak i Gminy.

Zarząd klubu wraz ze szeroką grupą zawodników i osób związanych z klubem prosi o wsparcie finansowe i materialne. Dzięki pomocy portalu zrzutka.pl powstała specjalna akcja pt. „Odbudowa zniszczonego boiska sportowego”, gdzie każdy z nas może wesprzeć klub za pomocą przelewu. Łączny koszt odbudowy boiska i regulacji rzeki wyceniany jest na nawet kilkaset tysięcy złotych, dlatego też liczy się każda złotówka, za którą włodarze klubu już dzisiaj dziękują!

Link do internetowej zbiórki: https://zrzutka.pl/ngwraw

informacja i tekst Oliwier Bzowski

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x