Mięso z chorych krów trafiło do sklepów w Małopolsce

Po materiale “Superwizjera” TVN trwają kontrole w ubojniach na terenie całego kraju. Część mięsa z chorych i martwych krów trafiło już do sklepów i to nie tylko w Polsce.

Dziennikarz programu TVN “Superwizjer” zatrudnił się w ubojni na Mazowszu, a następnie zrealizował materiał, który zszokował Polaków, ale  również całą Europę. Na jaw wyszło, że do sklepów w naszym kraju i innych krajach europejskich trafia mięso z chorych, a nawet zdechłych krów. Sprawą zajmie się teraz Komisja Europejska i przeprowadzana jest kontrola ubojni w Polsce.

Z tego co mi wiadomo na teren województwa małopolskiego trafiły dwie tony tego mięsapowiedział TVN24 Grzegorz Kawiecki, zastępca Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii.

Niestety, wołowina rozjechała się już po całym województwie i trafiła do sklepów.

Próbujemy wycofać całe to mięso z rynku. Na podstawie faktur ustalamy do jakich podmiotów zostało przekazane i idziemy jak po sznurku do kolejnych podmiotów, które je kupiły. W przypadku namierzenia produktów zawierających podejrzane mięso, wydajemy decyzję o zatrzymaniu ich dystrybucjimówi Grzegorz Kawiecki, zastępca Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii.

 

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL