Mieszkańcy Gminy Myślenice wybiorą spośród 39 projektów, aż 13 projektów odrzuconych w Budżecie Obywatelskim

Mieszkańcy Gminy Myślenice w najbliższej edycji Budżetu Obywatelskiego wybiorą spośród  39 zadań, które pomyślnie przeszły weryfikację formalną i merytoryczną, te projekty które ich zdaniem zasługują na realizację w poszczególnych częściach gminy oraz projektów ogólnomiejskich. Głosowanie ruszy od 16 września i potrwa do 24 września.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, każdy z mieszkańców Gminy Myślenice, który ukończył 16 lat, będzie mógł zagłosować na zadanie ogólnomiejski oraz na wybrany projekt w sołectwie swojego zamieszania, a w przypadku mieszkańców miasta w jednym z dwóch okręgów w zależności od adresu zamieszkania.

Do głosowania zostało przyjętych 39 projektów, z których siedem to zadania ogólnomiejskie. W obydwóch miejskich okręgach mieszkańcy wybiorą spośród trzech propozycji. Również trzy opcje do wyboru mają mieszkańcy Bysiny. Rywalizacja pomiędzy dwoma projektami odbędzie się w Borzęcie, Drogini, Krzyszkowicach, Osieczanach, Polance, Trzemeśni oraz Zawadzie. Tylko jedno zadanie mają do wyboru mieszkańcy Bęczarki, Buliny, Chełmu, Głogoczowa, Jasienicy, Jawornika, Łęk, Poręby oraz Zasani. Mieszkańcy tych dziewięciu miejscowości będą musieli się również szczególnie sprężyć w głosowaniu, gdyż zgodnie z regulaminem, aby ich projekt był realizowany zagłosować na niego musi minimum 15% mieszkańców uprawnionych do głosowania.

Odrzuconych pod względem merytorycznych zostało aż 13 projektów. Powody odrzucenia zadań były różne, jednak najczęściej po weryfikacji, możliwości finansowe Budżetu Obywatelskiego przekraczały zakres merytoryczny projektu zgłaszanego przez mieszkańca. Wnioskując po doświadczeniach z lat poprzednich, gdzie Gmina Myślenice miała w przypadku niektórych zadań problemy z wyłonieniem wykonawców z uwagi na niedoszacowane zakresy projektów lub konieczność dołożenia znacznych środków do realizacji, tym razem weryfikacja była mniej pobłażliwa. W przypadku dwóch projektów autorzy złożyli odwołania, natomiast Rada Programowa Budżetu Obywatelskiego przychyliła się do odrzucenia zadań z uwagi na brak możliwości ich realizacji.wyjaśnia Marek Pajka z Wydziału Promocji Współpracy Sportu i Kultury UMiG Myślenice.

Karta do głosowania w wersji papierowej zostanie opublikowana 15 września, wówczas podamy do wiadomości również listę punktów, w których mieścić się będą urny wrzutowe na karty papierowe. Głosowanie odbędzie się zarówno w formie papierowej jak również elektronicznie w systemie www.bo.myslenice.pl

Lista zadań dostępna jest na stronie: https://myslenice.budzet-obywatelski.org/projekty

informacja UMiG Myślenice
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content