Mieszkańcy Gminy Myślenice zgłosili 51 zadań do Budżetu Obywatelskiego

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Etap przyjmowania zadań do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice zakończony. Mieszkańcy złożyli łącznie 51 projektów, których łączna suma opiewa na kwotę prawie trzech milionów złotych. Teraz zostanie przeprowadzona weryfikacja, a we wrześniu głosowanie, gdyż do zagospodarowania w miejskiego budżetu jest tylko milion złotych. Wygrane zadania zostaną zrealizowane przez Gminę Myślenice w 2020 roku.

Dziękuję mieszkańcom, którzy czynnie zaangażowali się w złożenie wniosku do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego w Gminie Myślenice. Zgłoszono aż dziesięć zadań ogólnomiejskich i z pewnością tutaj będzie największa rywalizacja o zwycięstwo we wrześniowym głosowaniu. Ostateczną listę projektów, które przejdą do etapu głosowania poznamy właśnie pod koniec wakacji, gdyż teraz poszczególne wydziały Urzędu Miasta i Gminy Myślenice przystąpią do zweryfikowania projektów pod względem formalnym i merytorycznymwyjaśnia Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Oprócz dziesięciu zadań ogólnomiejskich, najwięcej zgłoszono w myślenickim okręgu nr 1, gdzie rywalizować będzie pięć projektów. Po trzy zadania są w okręgu nr 2 w Myślenicach, a także w Drogini, Głogoczowie, Porębie i Trzemeśni. Tylko jeden projekt złożyli mieszkańcy Buliny, Chełmu, Łęk i Osieczan. W pozostałych sołectwach do urzędu wpłynęły po dwa formularze z zadaniami do Budżetu Obywatelskiego.

Poprzez elektroniczną platformę zgłoszono 40 projektów, ale trzy wnioski zostały wycofane przez autorów. Na Dziennik Podawczy trafiło natomiast kolejnych 14 zadań w wersji papierowej. Już od pierwszego dnia przystąpiliśmy do weryfikacji zadań pod względem formalnym i merytorycznym. Autorzy zadań w przypadku ewentualnych braków mogą być wzywani przez urzędników do złożenia uzupełnień złożonych wniosków. Jeśli jednak otrzymają potwierdzenie mailowe najpierw o pozytywnie rozpatrzonej weryfikacji formalnej, a następnie merytorycznej, to znaczy, że ich zadanie zostanie poddane wrześniowemu głosowaniutłumaczy Marek Pajka z Wydziału Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.
Lista_wnioskow_BO_2020

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x