Mieszkańcy wyszli na Zakopiankę. Protest w Krzyszkowicach

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Od rana przy Zakopiance obok wyjazdu z Krzyszkowic gromadzili się mieszkańcy tej miejscowości oraz osoby dla których bezpieczeństwo jest priorytetowe. Punktualnie o godzinie 8.00 rozpoczął się zapowiadany protest.

Mieszkańcy wyszli na pasy.

Od lat problem bezpiecznego włączania się i przejazdu oraz przejścia przez Zakopiankę jest nierozwiązany, a ilość wypadkow i kolizji w tym miejscu rośnie z tygodnia na tydzień.

Mieszkańcy przedstawili 3 postulaty, które ich zadniem winne zostać spełnione by sprawa niebezpiecznego skrzyżowania mogła zostać w końcu rozwiązana i określonym i realnym czasie, są to: zatwierdzenie planu inwestycyjnego, harmonogram z maksymalnym terminem zakończenia prac do 31.12.2023 oraz podpisanie trójstronnego porozumienia pomiędzy samorządowymi instytucjami i GDDKiA.

Czy postulaty protestujących zostaną rozwiązane, pokaże najbliższy czas i chęć decydentów do podjęcia stosownych decyzji mających na celu poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu Zakopianki.

Policja przygotowała objazd miejsca protestu i jak widać na przesłanym do na zdjęciu, korki tworzyły się już na objeździe w kierunku Bielska-Białej, którą to droga wyznaczony został objazd miejsca protestu.

Jak przebiegał dzisiejszy protest można zobaczyć w naszych materiałach filmowych.

 

 

 

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x