Mieszkanie w Krakowie – gdzie kupić?

Artykuł sponsorowany

Krakowski rynek nieruchomości jest obecnie zaliczany do najdroższych w kraju. Popyt jednak nie maleje – nabywców nie odstraszają nawet wygórowane ceny mieszkań, które potrafią rosnąć nawet z miesiąca na miesiąc.

Stare Miasto oraz przylegające do niego dzielnice już na dobre stały się enklawą drogich nieruchomości – realizuje się tu głównie apartamenty oraz lokale inwestycyjne, których cena może wynosić ponad 20 000 złotych za metr kwadratowy.

Jednak szereg obszarów administracyjnych wciąż jest w stanie zaoferować całkiem przystępne ceny – i na tych obszarach się skupimy, odpowiadając na pytanie o najlepszą lokalizację nowego mieszkania w Krakowie.

“Sypialnie” Krakowa – która dzielnica lepsza?

W Krakowie jest dość sporo dzielnic, które noszą miano “sypialnianych” – dominującym typem zabudowy są tu osiedla wielorodzinne. Pamiętajmy jednak, że nowoczesna inwestycja wcale nie wygląda, jak dawne blokowisko – jest to zazwyczaj pełnowartościowy, wielofunkcyjny teren zaprojektowany z uwzględnieniem różnych grup mieszkańców.

Jakie dzielnice “sypialniane” Krakowa cieszą się obecnie największą popularnością wśród deweloperów i nabywców?

  1. Prądnik Biały – jest to spokojna i bogata w tereny zielone dzielnica, zapewniająca dogodny dojazd do strategicznych punktów miasta, chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi.
  2. Prądnik Czerwony – jest tu dużo terenów zielonych i dominuje nowoczesna zabudowa mieszkaniowa, infrastruktura miejska znajduje się na bardzo dobrym poziomie.
  3. Bronowice – dzielnicę charakteryzują doskonała infrastruktura, dobre połączenie z centrum, dynamiczne tempo rozwoju.
  4. Łagiewniki-Borek Fałęcki – spokojna dzielnica na południu miasta, również wyróżniająca się mieszkaniową zabudową oraz dużą ilością przystępnych ofert od krakowskich deweloperów.
  5. Dębniki – dynamicznie rozwijający się obszar z licznymi terenami pod zabudowę mieszkaniową, ulega ciągłej modernizacji i może poszczycić się jednymi z najniższych cen mieszkań w Krakowie.
  6. Mistrzejowice – bardzo zielony obszar z ciągle rozwijającą się infrastrukturą, spokojna i bezpieczna dzielnica.
  7. Podgórze Duchackie – wyróżnia się dość wysoką gęstością zaludnienia (atrakcyjna lokalizacja sprawia, że coraz więcej osób chce tu zamieszkać), a nowe inwestycje mieszkaniowe powstają głównie na Kurdwanowie i Woli Duchackiej.
  8. Bieżanów-Prokocim – dzielnica jest kameralna, dominuje tu zabudowa mieszkaniowa (wielo- i jednorodzinna), a ceny mieszkań są na razie całkiem przystępne.

Co w ofercie – przykłady inwestycji

Oto kilka przykładów nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych dostępnych w stosunkowo przystępnej cenie.

Nowoczesne osiedle wielorodzinne Murapol Parki Krakowa znajduje się na Prądniku Białym – w najbliższej okolicy dostępne są liczne przystanki komunikacji miejskiej oraz główne drogi, co zapewnia komfortowy dojazd do centrum również dla osób zmotoryzowanych. Teren osiedla jest zadbany i urządzony zielenią, a na parterach budynków mieszkalnych działają lokale handlowo-usługowe.

Osiedle Piastów położone jest na krakowskich Mistrzejowicach. Odległość od centrum rekompensuje doskonałe połączenie komunikacyjne – do Starego Miasta dojedziemy transportem publicznym w około 30-40 minut. Samo osiedle oferuje kluczowe udogodnienia – zagospodarowany teren, strefy wypoczynku, plac zabaw dla najmłodszych, dodatkowo w obrębie inwestycji działa osobny pawilon handlowo-usługowy.

Jeśli zaś chcesz zamieszkać nieco bliżej centrum – polecamy zbadać ofertę takich obszarów administracyjnych, jak Ruczaj, Grzegórzki oraz Podgórze. Jest tam coraz więcej inwestycji o podwyższonym standardzie (i też dość wysokich cenach za metr kwadratowy), ale zdarzają się też oferty mieszkań ze średniej półki  cenowej. Jedną z nich może być Centralna Park, osiedle wielorodzinne realizowane przez firmę Develia. Na terenie kompleksu znajduje się siłownia pod chmurką oraz strefy wypoczynku, przewidziano też miejsce na lokale handlowo-usługowe.

Artykuł sponsorowany

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content