Mieszkaniec Krzyszkowic postrzelił kobietę z broni myśliwskiej podczas stypy po psie

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Do zdarzenia doszło w miejscowości Krzyszkowice w dniu 12 marca br., gdzie zrozpaczony po stracie psa mieszkaniec wsi zorganizował stypę po utracie swojego czworonoga. W trakcie imprezy mężczyzna pod wpływem alkoholu sięgnął po broń myśliwską, którą jak twierdzi chciał jedynie schować do szafy. Broń wypaliła w kierunku jego partnerki.

Obecnie Prokuratura Rejonowa w Myślenicach wszczęła śledztwo przeciwko mężczyźnie, któremu zarzuca się nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu partnerki. Podejrzany przyznał się do winy i złożył zeznania.

Jak relacjonował mężczyzna, przed tragedią, wyjął z szafy pancernej broń, gdyż chciał trenować strzelanie do rzutek. Nie odłożył jej jednak na miejsce gdzie powinna znajdować się zabezpieczona broń lecz zostawił w mieszkaniu. Jak informują śledczy, mężczyzna oddał strzał z broni myśliwskiej w kierunku swojej partnerki, przez co spowodował u niej chorobę realnie zagrażającą jej życiu. W tym dniu zorganizował imprezę aby uczcić zmarłego psa. Podczas stypy po pupilu gdy już był pod wpływem alkoholu przypomniał sobie o strzelbie, którą postanowił schować do szafy. Podczas przenoszenia broni, ta nieoczekiwanie wypaliła i trafiła w jego partnerkę, która została ciężko ranna.

Prokuratura sprawdza, czy przedstawiona przez mężczyznę wersja zdarzeń jest zgodna z prawdą. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 40 tysięcy złotych.

informacja Fakt24
0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x