Mimo apeli strażaków nadal wypalane są trawy. Jest pierwszy poszkodowany w wyniku tego procederu

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Nie tak dawno przedstawialiśmy statystyki tylko z jednego tygodnia, dotyczące ilości interwencji straży pożarnej których przyczyna było wypalanie traw. Konsekwencje w postaci grzywny to najłagodniejsza kara, jaka może spotkać osoby wypalające trawy. Narażają się  one nie tylko na konsekwencje finansowe i prawne ale również na niebezpieczeństwo osobiste i zagrożenie dla innych, gdyż ogień często wymyka się z pod kontroli.

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w dniu dzisiejszym 26 marca o godzinie 12.36 wpłynęło kolejne zgłoszenie mówiące o pożarze traw, tym razem w miejscowości Droginia.

Dyżurny operacyjny zadysponował zastępy JRG Myślenice oraz OSP Droginia, które po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdziły pożar suchej trawy na powierzchni około 50 arów. Na miejscu znajdowała się również osoba poszkodowana z oparzeniami kończyn dolnych. Strażacy natychmiastowo przystąpili do akcji gaśniczej oraz udzielania KPP osobie poszkodowanej z wykorzystaniem posiadanego sprzętu. Udzielono jej wsparcia psychicznego, założono opatrunki hydrożelowe, żel schładzający, opatrunki osłaniające. W trakcie działań gaśniczych na miejsce przybył zadysponowany ZRM, który zabrał osobę poszkodowaną do szpitala.

Po ugaszeniu pożaru skontrolowano oraz przeszukano pogorzelisko. Jest to pierwszy poszkodowany na terenie powiatu myślenickiego podczas tegorocznych działań związanych z gaszeniem pożarów traw. Apelujemy do wszystkich o zaniechanie procederu wypalania.

informacja PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o