Mistrzostwa Europy w sumo U14,U16 i U 18. Jan Mastela ponownie z medalem

W rozgrywanych w Siedlcach w dniach 22-26.07.2021 zawodach uczestniczyło 442 zawodników z 14 państw. Do reprezentacji Polski zakwalifikowało się dwóch zawodników KS Dalin Myślenice. Byli to Kacper Żelazny w kat. wagowej powyżej 70 kg w grupie Młodzików i Jan Mastela w kat. wagowej do 90 kg w grupie Juniorów. Bardzo dobrze powalczył Jan Mastela zdobywając brązowy medal w swojej kategorii. Pierwszą walkę wygrał awansem dzięki wolnemu losowi, lecz w następnej trafił na jednego z faworytów – Myky Furmanowa z Ukrainy.

Walka była bardzo zacięta zakończona pięknym rzutem wykonanym przez Janka. Niestety w półfinale zaliczył wpadkę z Węgrem Beregim Balazsem i pozostała tylko walka o brązowy medal z zawodnikiem wyłonionym w wyniku walk repasażowych. Rywalizację wygrał Gruzin Giorgi Romelashvili i właśnie z nim spotkał się nasz zawodnik. Janek nie był faworytem tego starcia ponieważ przeciwnik górował nad nim posturą i potężną siłą. Walka o medal dostarczyła kibicom sporo emocji. Zapewnili ogłuszający doping, który spowodował dodatkową mobilizację, w wyniku której Janek zdecydowanie wygrał walkę o medal.

Kacper Żelazny, który walczył w najcięższej kategorii wagowej w grupie Młodzików nie miał szczęścia podczas losowania. Już w pierwszej walce natrafił na późniejszego złotego medalistę – zawodnika Ukrainy Dmitro Volosahanowskiego. Z kolei w repasażach spotkał się z Węgrem Kornelem Korponai. Mimo, że walczył bardzo ładnie, nie wytrzymał napięcia i został skontrowany podczas próby rzutu. Ostatecznie zajął miejsce 7 – 8 ex aequo.

Uważam, że nasi zawodnicy zasłużyli na pochwałę, lecz jak to często bywa pozostał pewien niedosyt. Janek w pierwszej walce wyeliminował faworyzowanego zawodnika Ukrainy i moim zdaniem finał był na wyciągnięcie ręki. Niestety w półfinale zabrakło pomysłu na wygraną. Kacper z kolei w ostatniej chwili został powołany do reprezentacji Polski, poza tym był debiutantem na ME i uważam, że zjadła go trema.mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

Zarząd KS Dalin, zawodnicy i trener składają serdeczne podziękowanie P. Marcie i Janowi Sawickim za sfinansowanie wyjazdu, oraz P. Jarosławowi Bochenkowi za nieodpłatne udostępnienie niezawodnego samochodu Seat Leon. Składamy również podziękowanie dla Starostwa Powiatowego w Myślenicach za ufundowanie sprzętu sportowego – dresu reprezentacyjnego, oraz kostiumów zapaśniczych.

informacja: KS Dalin Zapasy
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content