Mistrzostwa Polski Juniorów w Sumo z brązowym medalem

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Mistrzostwa Polski Juniorów w Sumo rozegrano w Zamościu w dniach 29-30.06.2019. W zawodach uczestniczyło 98 zawodników z 21 klubów z całej Polski.

KS Dalin reprezentowali Krzysztof Szpakiewicz i Jakub Miska . Krzysztof walczył w kategorii wagowej do 60kg i zajął 3 miejsce. W pierwszych dwóch walkach wygrał z zawodnikami klubów UKS Master Łódź – Emilianem Jóźwiakiem oraz ULKS Guliwer Kielce – Filipem Prędotką. W trzeciej walce, o wejście do finału zmierzył się z Mateuszem Pieszakiem , z którym rywalizuje o miejsce w reprezentacji na Mistrzostwa Europy. Niestety walkę przegrał i pozostał mu pojedynek o brązowy medal z Łukaszem Lewuszem z Zamościa odnoszącym sukcesy w zapasach. Po zaciętej walce Krzysiek wygrał, zajmując trzecie miejsce.

Jakub Miska nie zmieścił się w limicie wagi do 70 kg i walczył w wyższej kategorii do 80 kg. Spisał się dobrze zajmując siódme miejsce. Swoją pierwszą walkę stoczył z wysoko notowanym zawodnikiem sumo Piotrem Krajewskim z Krotoszyna . Pojedynek zakończył zwycięsko. Kolejne walki niestety przegrał. Pierwszą z nich stoczył z zawodnikiem trenującym również judo który zaskoczył go swoją nietypową techniką walki. Był to Filip Kubiak z Poznania, późniejszy srebrny medalista Mistrzostw. W repasażach przegrał z Dawidem Mądro z Lubziny.

Pomimo niezłych wyników odczuwamy pewien niedosyt, ponieważ w kategorii wagowej do 60 kg Krzysztof zajmuje obecnie egzekwo drugie miejsce wspólnie z Mateuszem Pieszakiem z Kobylina i o awansie do reprezentacji na ME zadecyduje Zarząd Polskiego Związku Sumo. Kuba również zaprzepaścił dużą szansę na medal po wygranej walce i wyeliminowaniu jednego z faworytów zawodów Piotra Krajewskiego.

O klasie rywala świadczy wynik osiągnięty w kategorii Open. Krajewski zajął tam wysokie siódme miejsce w gronie 29 zawodników.
Naszym zawodnikom pozostał jeszcze jeden start przed przerwą wakacyjną. Będą to Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w zapasach styl klasyczny, które odbędą się w dniach 5-6 lipca w Raciborzu.