Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w Sumo – Bielawa 14-15.06.2019

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W zawodach uczestniczyło 195 zawodników z 29 klubów z całej Polski. Zawodnicy walczyli o medale Mistrzostw Polski i o punkty rankingowe do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, które odbędą się we wrześniu na Węgrzech.

Klub Sportowy Dalin reprezentowało trzech zawodników. Byli to: Mikołaj Łętocha i Hubert Tylek w kat. wagowej do 55 kg i Jan Mastela, który walczył w dwóch kategoriach – w swojej do 85 kg, oraz po raz pierwszy w kategorii Open. W kat. wagowej do 85 kg wywalczył brązowy medal i był o krok od medalu w „królewskiej” kategorii wagowej w Sumo – Open, w której walczyło czterdziestu zawodników Janek stoczył łącznie jedenaście walk, z których osiem wygrał. W swojej kategorii przegrał jedynie z Ignacym Studnickim z Gorzowa Wlkp, natomiast w kategorii Open w półfinale pokonał go późniejszy złoty medalista Gabriel Szydłowski, a w walce o brązowy medal Mikołaj Mrowiński – oboje z Krotoszyna. W tej kategorii wagowej zajął wysokie piąte miejsce.

Pozostali nasi zawodnicy, pomimo niepomyślnego losowania walczyli bardzo ambitnie zajmując: Mikołaj Łętocha 13 miejsce, a Hubert Tylek 20 w gronie 24 zawodników. Hubert w pierwszej walce spotkał się z ubiegłorocznym mistrzem Europy Jakubem Flakiem z Zamościa, który później niestety przegrał walkę i nie pociągnął Huberta do repasaży. Mikołaj również pierwszą walkę przegrał z późniejszym złotym medalistą mistrzostw Szymonem Żukiem, a w repasażach pokonał go Kacper Rojek z Rzeszowa.

Cieszy kolejny medal Jana Masteli, który w rankingu do Mistrzostw Europy nadal zajmuje pierwsze miejsce, a pozostał jeszcze tylko jeden turniej klasyfikacyjny w Gorzowie Wielkopolskim. Mikołaj i Hubert w tym roku nie mają już szans na awans, lecz w przyszłym roku to oni będą najstarszym rocznikiem w grupie Kadetów.

Za dwa tygodnie na Mistrzostwach Polski Juniorów w Zamościu o medale będą walczyć nasi najstarsi zawodnicy – Krzysztof Szpakiewicz i Jakub Miska. Krzysztof w rankingu zajmuje obecnie drugie miejsce i będzie walczył o udział w kolejnych – piątych Mistrzostwach Europy.

informacja KS Dalin Zapasy

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x