Mistrzostwa Polski Młodzików w Sumo. Kacper Żelazny zakończył zawody na siódmym miejscu

W zawodach uczestniczyło 109 zawodników i zawodniczek z 22 klubów z całej Polski. Był to kolejny turniej organizowany w trybie zaostrzonego rygoru sanitarnego nakazującego m.in. zakładanie maseczek podczas pobytu na hali sportowej, odkażanie rąk przed i po każdej walce, oraz odkażanie maty podczas przerwy na zmianę kategorii wagowych.

KS Dalin reprezentował Kacper Żelazny w kat. wagowej +70 kg. Była to najliczniejsza kategoria licząca 13 zawodników. Kacper bardzo dobrze rozpoczął wygrywając ze znacznie cięższym przeciwnikiem Łukaszem Kruszewiczem z Białegostoku. Niestety w kolejnych walkach natrafił na utytułowanych przeciwników z Krotoszyna Patryka Stańka i Dawida Woźniczaka. W obydwu pojedynkach walczył bardzo ambitnie, lecz wygrali bardziej doświadczeni przeciwnicy, którzy zajęli odpowiednio miejsca pierwsze i trzecie. Kacper został sklasyfikowany na siódmym miejscu.

Cieszy nas postawa Kacpra, który wraz z drugim reprezentantem woj. małopolskiego Filipem Albrychtem byli najmłodszymi zawodnikami w tej kategorii wagowej, a pomimo to niewiele ustępowali starszym przeciwnikom. 7 listopada w Krakowie planowane są Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których oprócz Kacpra wystąpi jeszcze kilku naszych zawodników, którzy z różnych przyczyn nie mogli wyjechać na Mistrzostwa Polski. Będą to bardzo ważne zawody, ponieważ na podstawie uzyskanych wyników określane są limity ilościowe zawodników do szkolenia w kadrach wojewódzkich w 2021 roku.

informacja KS Dalin – Zapasy
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content