Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Sumo – Myslenice 2020. Zawodnicy KS Dalin ze złotym i brązowym medalem

W ceremonii otwarcia zawodów uczestniczyli znamienici goście: Poseł na Sejm RP Władysław Kurowski, Burmistrz Jarosław Szlachetka, zastępca burmistrza Mateusz Suder, Ludwik Starzak – wieloletni działacz i sponsor klubu, Stefan Hołuj – sponsor i działacz, właściciel Hotelu Park, oraz Jan Kiszka – były zawodnik i działacz sekcji zapaśniczej. Z ramienia klubu wszystkich gości powitał Wiceprezes Artur Wątor, oraz wręczył Burmistrzowi podziękowanie za wszechstronną pomoc. Po wysłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego zasłużeni działacze i sponsorzy otrzymali z rąk Prezesa Polskiego Związku Sumo Złote Odznaki PZS, oraz z rąk Wiceprezesa KS Dalin Roberta Proszkowca pamiątkowe medale. Złote Odznaki PZS otrzymali: Władysław Kurowski (Poseł na Sejm), Ludwik Starzak(sponsor i działacz sportowy), Jan Kiszka (działacz sportowy). Artur Wątor (Wiceprezes KS Dalin), Robert Proszkowiec i Ryszard Szpakiewicz, oraz Daniel Obajtek (Prezes Zarządu PKN Orlen), Józef Węgrecki (Członek Zarządu PKN Orlen), Jarosław Bochenek (sponsor), Andrzej Talaga (Prezes KS Dalin).

Pamiątkowe medale otrzymali: Władysław Kurowski (Poseł na Sejm), Jarosław Szlachetka (Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice), Dariusz Rozum – Prezes Polskiego Związku Sumo, Ludwik Starzak (sponsor i działacz sportowy), Stefan Hołuj – (sponsor i działacz sportowy), Jan Kiszka (działacz sportowy), oraz Józef Tomal – Starosta Myślenicki, Jarosław Bochenek (sponsor), Daniel Obajtek (Prezes Zarządu PKN Orlen), Józef Węgrecki (Członek Zarządu PKN Orlen), Stanisław Bisztyga – (sponsor i działacz sportowy), Jan Sawicki – (sponsor i działacz sportowy). Mistrzostwa Polski w Sumo otworzył Burmistrz Jarosław Szlachetka.

W zawodach uczestniczyło 98 zawodników z 28 klubów z całej Polski ( łącznie z kategoriami Open 151 zawodników i zawodniczek. KS Dalin reprezentowali Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela. Jak zwykle nie zawiedli swoich trenerów i kibiców zdobywając medale – złoty i brązowy. Krzysztof walczył w kategorii wagowej do 55 kg i zajął 1 miejsce, natomiast Janek tradycyjnie w dwóch kategoriach: do 85 kg i Open, zajmując odpowiednio miejsca 3 i 9. Krzysztof Szpakiewicz stoczył dwie zwycięskie walki w rundzie eliminacyjnej z Tymoteuszem Ratajczykiem z Krotoszyna i z Dawidem Leskiem z Kobylina. W półfinale pokonał Krzysztofa Sitka z Gnojnicy, a w walce finałowej Patryka Wilczaka z Kielc. Jan Mastela również stoczył cztery walki. Już w pierwszej walce natrafił na późniejszego złotego medalistę Piotra Sikorę z Kobylina i niestety przegrał. W repasażach pokonał Mateusza Mazurowskiego z Bielawy i Patryka Kostrzewskiego z Siedlec, a następnie w małym finale o brązowy medal Dawida Zalasa z Wrocławia. W kategorii wagowej Open w pierwszej walce pokonał Marcina Choroszuchę z Białegostoku, następnie przegrał z Mikołajem Mrowińskim z Krotoszyna. W kolejnej – trzeciej wygrał z Kamilem Sawickim z Pyrzyc, a w ostatniej przegrał z Jakubem Siemińskim z Poznania zajmując dziewiąte miejsce. Należy dodać, że w kategorii wagowej Open walczyło 37 zawodników, a zawodnicy, z którymi przegrał Janek wywalczyli brązowe medale.

Pomimo braku trzeciego zawodnika trener Robert Proszkowiec zgłosił naszych zawodników do turnieju drużynowego. W pierwszej rundzie natrafili na faworytów zespół TAR Krotoszyn. Pomimo, że Janek stoczył porywającą zwycięską walkę z Mikołajem Mrowińskim, Krzysiek nie miał szans w pojedynku ze znacznie cięższym Dominikiem Palczewskim, a żeby zwyciężyć potrzebne są dwie wygrane walki.. W repasażach zaliczyli zwycięstwo walkowerem z zespołem z Bielawy, a następnie przegrali z klubem Samson Kobylin. Ostatecznie KS Dalin zajął 9 miejsce na 11 startujących zespołów.

Cenne nagrody dla medalistów ufundowała Gmina Myślenice, oraz PKN Orlen, którzy byli głównymi sponsorami zawodów. Nagrody ufundowało również Starostwo Powiatowe w Myślenicach.

informacja KS Dalin Zapasy

 

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content