Mistrzostwa świata dzieci i młodzieży w Serbii. Dobre występy myślenickich gimnastyczek

Od 11 czerwca myśleniccy reprezentanci z klubu sportowego Lady Fitness walczyli podczas Mistrzostw Świata fitness gimnastycznego dzieci i młodzieży które rozegrały się w Serbii.

Na podstawie wysokich wyników z Mistrzostw Polski aż 6 naszych klubowiczek w wieku 8 do 13 lat reprezentowało Polskę oraz Myślenice. To przede wszystkim wielka nagroda za naprawdę duży trud w przygotowaniach i wielki zaszczyt, ponieważ znaleźliśmy się pośród około 20 dzieci wybranych z całego kraju. Każdy zawodnik marzy o takich zawodach, oraz aby znaleźć się w finale.pisze trener Anna Simsak-Godula.

Podczas zawodów dziewczęta muszą wykazać się przede wszystkim świetnymi umiejętnościami gimnastyczno-akrobatycznymi i tanecznymi oraz siłowymi. W tym roku dopisało naprawdę dużo wspaniale przygotowanych dzieci – w niektórych kategoriach nie mieściły się aż na scenie. Aż 4 z 6 zawodniczek na co dzień trenujących w myślenickim klubie znalazło się w finale. Srebro zdobyła 9-letnia Lena Latoń oraz brąz Kateryna Kubatko. W finale i na 5-tym miejscu znalazła się 8-latka Kamila Pustelnik i wśród starszych Lena Chmielewska. Z kolei 8 i 9 miejsce wywalczyła Anna Korus i Oliwia Cholewa w rywalizacji z 21 konkurentkami z całego świata.

informacja: Lady Fitness Myślenice

Powiązane wiadomości

Skip to content