Młodzi saksofoniści zagrali “Za Kotarą” w Sułkowicach

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Koncertem laureatów zakończył się w sobotni wieczór III Ogólnopolski Konkurs Saksofonowy “Za kotarą” w Sułkowicach, którego organizatorem jest Szkoła Muzyczna I-go stopnia w Czasławiu. To właśnie w swojej filii w Sułkowicach, Szkoła z Czasławia zorganizowała kolejną edycję konkursu.

Konkurs “Za Kotarą” to unikalny na skalę Polską rodzaj konkursu jak podkreślała Beata Miętka, dyrektor Szkoły Muzycznej. Jest rozgrywany w bardzo nietypowy sposób, mianowicie jury słuchając młodych muzyków nie widzi ich, gdyż swoje prezentacje muzyczne wykonują za kotarą. Co daje pewność, że odbiór muzyki jest jedynie przez pryzmat wykonania danego utworu, a nie idą za tym wiek czy prezencja danego wykonawcy.

Co ciekaw jury pierwszy raz twarzą w twarz stanęła z wykonawcami podczas koncertu laureatów. To unikalna i zarazem bardzo ciekawa forma przeprowadzania eliminacji konkursowych, a wyłonienie tak laureaci mogą być pewni, że ich sukces jest wyłącznie sprawą perfekcyjnie wykonanych utworów przez jury, które z uwagą słuchało ich prezentacji za kotarą.

Całodniowe zmagania młodych saksofonistów uwieńczyła finałowa gala, podczas której wręczono wyróżnienia i nagrody dla najlepszych uczestników konkursu. Nagrodę specjalną wójta Gminy Raciechowice otrzymał Tomasz Orłowski – PSM I st. w Bełchatowie, który został wybrany najlepszym wykonawcą konkursu.

LAUREACI III OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU SAKSOFONOWEGO ZA KOTARĄ

kategoria I
I miejsce – Patrycja Salamon – SM I st. w Domosławicach
II miejsce- Maja Młodnicka – ZPSM w Kielcach
III miejsce – Aneta Gomółka – SM I st. w Czasławiu
III miejsce – Joanna Mucha – SM I st. w Korzennej
wyróżnienia:
Nikola Kandefer – SM I st. w Łącku, Marek Jankiewicz – PSM I i II st. w Łomży, Grzegorz Zięba – SM I st. w Czasławiu, Wiktoria Rusek – ZPSM im. M. Karłowicza w Krakowie – Filia w Niepołomicach, Magdalena Siwak – ZPSM im. M. Karłowicza w Krakowie, Krystian Banach – SM I st. w Trzcianie, Zuzanna Posuniak – ZPSM im. M. Karłowicza w Krakowie – Filia w Niepołomicach
Albert Kopciara – ZSM w Tychach

kategoria II
I miejsce – Dawid Hodurek – SM I st. w Czasławiu
II miejsce – Emilia Jakubik – SM I st. w Czasławiu
III miejsce – Mikołaj Wąchała – SM I st. w Trzcianie
III miejsce – Jakub Klimczyk – ZPSM w Kielcach
III miejsce – Joanna Zuchara – SM I st. w Suchej Beskidzkiej
III miejsce – Oliwia Kluczna – PSM I st. w Bełchatowie
wyróżnienia:
Jakub Strugała – SM I st. w Tuchowie, Oliwia Mikołajczyk – SM I st. w Domosławicach, Maja Wronowska – PSM I i II st. w Łomży, Wiktoria Gąsior – SM I st. w Domosławicach, Jakub Misiewicz – SM I st. w Koszycach

kategoria III
I miejsce – Marlena Kasprzyk – SM I st. w Domosławicach
II miejsce – Wiktoria Kawik – SM I i II st. w Tarnowie
III miejsce – Monika Soból – SM I st. w Domosławicach
wyróżnienia:
Małgorzata Szerszeń – SM I st. w Łącku, Jakub Gaj – SM Ist. w Domosławicach, Julia Matracz SM i st. w Domosławicach, Justyna Wołek – SM I st. w Brzesku
Karolina Kaszycka – SM I st. w Czasławiu

kategoria IV
I miejsce Tomasz Orłowski – PSM I st. w Bełchatowie
II miejsce Krystian Ślusarczyk – SM I st. w Trzcianie
III miejsce Paulina Ból – SM I st. w Sobolowie
III miejsce Szymon Bich – PSM I st. nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu
wyróżnienia
Jakub Surma- PSM I st. w Chrzanowie, Natalia Wenszka – PSM I st. nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu, Mateusz Nogański – PSM I st. w Chrzanowie, Karolina Wojtas – SM I st. w Domosławicach.

 

 

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x