Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Młodzież w polskich miastach włączyła się aktywnie w Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Uczniowie domagają się zmian w polityce dotyczącej klimatu i ochrony środowiska zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Szacuje się, że w około 500 miastach z 50 krajów na świecie młodzi ludzie wyszli na ulice w trakcie zajęć szkolnych, by pokazać, że zatrzymanie zmian klimatycznych powinno być jednym z priorytetów działania polityków na wszystkich szczeblach władzy.

Nasze społeczeństwo nie jest świadome zagrożeń związanych ze zmianami klimatu, dlatego temat ten musi głośniej wybrzmiewać w przestrzeni publicznej i w mediach. To musi się zmienić!apelują uczestnicy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Przystąpiłem do Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, ponieważ czuję że nasza cywilizacja zmierza w złym kierunku zbliża się katastrofa ekologiczna. Czy nikomu nie zależy na czystym powietrzu? Na czystych i nieskażonych wodach? Możemy zacząć działać samodzielnie małymi krokami. Wystarczy, że będziemy używać swoje wielorazowe siatki na zakupach, porządnie segregować śmieci, unikać jednorazówek itp. Prawda to nie jest wiele, ale można zrobić w przyszłości wielkie czyny. Bądźmy bliżej natury i z naturąmówi nam Kajetan Grochowicz.

Tem młody mieszkaniec samodzielnie protestował na Rynku w Myślenicach. Wszelkie działanie w obronie czystości klimatu i poprawy ekologicznego wpływy ludzi na Ziemię mają znaczenie i liczy się każda, choćby nawet pojedyncza inicjatywa i zaangażowanie.

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL