Mobilne biuro Programu „Czyste Powietrze” rozpoczęło trasę w Myślenicach

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Na plantach przy ulicy Henryka Jordana w Myślenicach w środę 8 lipca rozpoczęło swoją trasę mobilne biuro Programu „Czyste Powietrze”, które będą działać na terenie Małopolski oraz Śląska. Takie rozwiązanie ma pokazać mieszkańcom możliwości dofinansowań w ramach prowadzonego programu

Mobilne Biuro to inicjatywa Ministra Klimatu, Michała Kurtyki, którą realizują Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Krakowie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach, pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Mobilne biura będą w trasie przez cały okres wakacyjny (do końca sierpnia). Jej przebieg będzie można sprawdzać co tydzień na dedykowanych podstronach WFOŚiGW w Krakowie oraz WFOŚiGW w Katowicach.

Cieszę się, że trasa mobilnych biur Programu „Czyste Powietrze” ma swoją inaugurację właśnie w Myślenicach. To duża szansa dla mieszkańców, aby pozyskać wiedzę o możliwych dofinansowaniach do wymiany pieców, czy termomodernizacji budynków. Przypominam, że Gmina Myślenice od ubiegłego roku w ramach umowy z WFOŚiGW jest partnerem w Programie „Czyste Powietrze”, a w naszym urzędzie jest zatrudniony dedykowany pracownik, który pomaga mieszkańcom w wypełnianiu wniosków. Zainteresowanie programem jest bardzo duże i tym bardziej zapraszam w środę na planty w Parku Jordana od godziny 15:00 do 17:00, gdzie można będzie pogłębić swoją wiedzę na temat rządowych programów dotyczących ochrony powietrza.mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Czyste Powietrze 2.0

Od dnia 15.05.2020 r. nabór wniosków o dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze” jest prowadzony w oparciu o zmienioną wersję programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. Najważniejsze zmiany w Programie to m.in.:

  • 1. uproszczenie kryteriów dochodowych, rezygnacja z powiązania intensywności dofinansowania z siedmioma grupami dochodowymi,
  • 2. zastosowanie nowego formularza wniosku o dotację, bazującego tam, gdzie to możliwe, na oświadczeniach Wnioskodawcy
  • 3. integracja z programem „Mój Prąd” przez możliwość uzyskania dotacji na montaż instalacji fotowoltaicznej, bez konieczności składania dwóch osobnych wniosków,
  • 4. powiązanie poziomu dotacji powiązany z efektem ekologicznym – bonus za niskoemisyjność i odnawialność,
  • 5. skrócenie terminu rozpatrywania wniosków z 90 do 30 dni
  • 6. wsparcie można uzyskać na przedsięwzięcia złożone nawet do pół roku przed datą złożenia wniosku o dofinansowanie

Od 10 czerwca istnieje także możliwość złożenia wniosku bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na gov pl i znaleźć zakładkę Skorzystaj z Programu Czyste Powietrze, wypełnić wniosek, dołączyć do niego wymagane załączniki i podpisać go, korzystając z podpisu zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego, potwierdzającego tożsamość wnioskodawcy. Nadal funkcjonuje „tradycyjny” system ubiegania się o dofinansowanie przez Portale Beneficjenta Wojewódzkich Funduszy. w Krakowie. Aby otrzymać dofinansowanie z Programu „Czyste Powietrze” należy wypełnić wniosek, który po wydrukowaniu i podpisaniu, wraz z załącznikami, trzeba odesłać w wersji papierowej na adres Wojewódzkiego Funduszu.

 

Powiązane wiadomości

3 1 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x