Mocny wiatr przyczyną uszkodzenia dachu na budynku Szkoły Podstawowej w Zegartowicach

W związku z występującymi mocnymi porywami wiatru (ostrzeżenie o II stopniu zagrożenia) na terenie powiatu myślenickiego do chwili obecnej doszło do 5 interwencji związanych z usuwaniem powalonych, uszkodzonych drzew na drogi gminne i powiatowe. Ponadto został zerwany dach na budynku Szkoły Podstawowej w Zegartowicach. W likwidacji tych zdarzeń brały udział zastępy PSP oraz OSP.

W związku z podmuchami silniejszego wiatru doszło również do zerwania części pokrycia dachowego z budynku w Tokarni.

W dniu dzisiejszym do godzin południowych zastępy JRG Myślenice uczestniczyły już w 6 akcjach ratowniczo – gaśniczych. Wypadki w miejscowościach Izdebnik, Mogilany (rejony pomocy wzajemnej) na drogach krajowych oraz Jawornik na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 7 z wojewódzką 955 w kierunku Sułkowic.

W tym ostatnim zdarzeniu poszkodowane zostały 4 osoby, którym pomocy udzieliły zespoły ratowników medycznych i przewiozły ich do myślenickiego szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia na potrzeby działania służb medycznych i policji, przeprowadzeniu sorbcji płynów eksploatacyjnych, usunięciu rozbitych elementów pojazdów z jezdni.

Kilkunastominutowe zamknięcie jednego pasa zakopianki spowodowało utworzenie się korka pojazdów na jezdni w kierunku Zakopanego.

informacja PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

 

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL