Moda na gamingowe stanowiska w domu

artykuł sponsorowany

Dla wielu osób granie w gry komputerowe to główne zajęcie w ciągu dnia. Nie dziwi zatem, że coraz więcej graczy stawia na maksymalny komfort w miejscu rozrywki. Przekłada się to nie tylko na lepszą grę w trakcie rywalizacji, ale lepsze warunki dla zdrowia kręgosłupa. Czym różnią się stanowiska gamingowe od typowego miejsca do grania i w jaki sprzęt wtedy zainwestować?

Co daje nowoczesne stanowisko gamingowe?

Większość graczy wciąż stawia na nieprzystosowane do grania biurka, krzesła biurowe i najtańszy sprzęt elektroniczny. Jeżeli gracz zauważy, że musi często zmieniać pozycje i frustruje go dokładność, z jaką wykonuje operacje w grze – powinien wprowadzić kilka modyfikacji. Gracze popełniają zasadniczy błąd, polegający na tym, że całe pieniądze inwestują w podzespoły. Oczywiście to, co zawiera obudowa jest z perspektywy grania najważniejsze, ale zapominają przez to o swoim komforcie i zdrowiu.

Źle dostosowane stanowisko i granie w niewygodnej pozycji przez parę godzin dziennie powoduje poważne wady kręgosłupa. To nie tylko kwestia źle dobranego fotela, ale też nieprawidłowa wysokość monitora lub telewizora w przypadku konsoli. Mało osób zważa także na grubość blatu, który wpływa na bóle przedramienia.

Najważniejsze elementy stanowiska gamingowego

Podstawą komfortowego stanowiska jest odpowiedni fotel, który powinien mieć grube obicie i możliwość regulacji swojego oparcia. Komfort zwiększają specjalne poduszki pod lędźwie oraz kark, które są szczególnie narażone przy niewygodnej pozycji. Dużym ułatwieniem są fotele na kółkach, które pozwalają na większą swobodę ruchów. Nie warto inwestować w fotele ze stelażem z tworzyw sztucznych, które zmniejszają stabilizację i mogą nie wytrzymać większego ciężaru. Lepiej postawić na metalową podstawę i miękkie, skórzane obicie.
Bardzo ważny jest też zakup specjalnego biurka. Są one odpowiednio szerokie, przez co łatwo można zmieścić na nim wiele sprzętu. Zapewnia to duży komfort w operowaniu myszką czy klawiaturą. Istnieją nawet biurka, które mają specjalne miejsce na napój lub uchwyt na słuchawki. Wiele różnych opcji można znaleźć przykładowo na https://www.morele.net/. Dla większej estetyki można dokupić i rozmieścić taśmy LED, które zapewnią więcej światła, dzięki którym pokój nabierze gamingowego charakteru.

O czym jeszcze pamiętać tworząc stanowisko gamingowe?

Oprócz fotelu i biurka mocno na komfort grania wpływa też odpowiednio duży monitor. W teorii im większa przekątna, tym lepiej. Nie należy przesadzać, bo zbyt wielki ekran na biurku ograniczy widoczność. Znacznie większa dowolność występuje przy graniu konsolowym, gdzie gra z padem odbywa się z pewnego dystansu. Na płynność rozgrywki w trybie multiplayer wpływa też jakość połączenia internetowego, dlatego warto inwestować w router lte, który rozprowadzi lepiej sygnał do naszego pokoju. Wiele osób zapomina również o umiejscowieniu stanowiska względem okna. Promienie słoneczne w ciągu dnia mogą mocno wpływać na widoczność na monitorze. Biurko należy położyć przy tej ścianie, gdzie nie będą one dosięgać.

artykuł sponsorowany
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content