Działy tematyczne Wydarzenia kulturalne 

MOKIS: modernizacja i remonty

W Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu trwają prace modernizacyjne w ramach poprawy funkcjonalności oferty edukacyjnej, kulturalnej i artystycznej. Remont w 100 proc. finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Na zaplanowane na trzy lata prace MOKiS otrzymał bezzwrotną dotację w wysokości 200 000 zł. Oprócz remontu przewidziano także zakup m.in. sprzętu multimedialnego i wyposażenia do nowej pracowni artystycznej.

W pierwszym etapie prac przewidziano m.in. nową aranżację architektoniczną galerii sztuki współczesnej wraz z przebudową istniejących pomieszczeń na potrzeby nowej pracowni artystycznej oraz modernizację sanitariatów.

Prace już trwają. W galerii znikną wszystkie niedoskonałości, które utrudniały właściwą ekspozycje. Zainstalowane zostały nowe grzejniki, a w dawnej części magazynowej powstaje nowa pracowania. Ponadto uporządkowane zostało zaplecze, w którym powstaną magazyny i część administracyjna. Dodatkowo całkowitej modernizacji poddajemy sanitariaty (damski i męski), które praktycznie powstają od nowa – wyjaśnia Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Nowa pracowania wyposażona zostanie w podstawowe meble, stoły i regały a także laptop z pełnym oprogramowaniem i rzutnik multimedialny. Dla korzystających z oferty MOKiS dostępna będzie już w styczniu 2018.
Kolejne etapy prac przewidziane na lata 2018 i 2019. W tym czasie zakupione i zamontowane zostaną m.in. profesjonalne oświetlenie galeryjne, systemy wystawiennicze zarówno w galerii sztuki współczesnej, jak również w sali zwyczajowo nazywanej lustrzaną. Ponadto do ośrodka trafią gabloty wystawiennicze oraz regały na prace.

W 2019 rok uzupełnione zostanie oświetlenie sceniczne oraz robocze w sali widowiskowej, a także wymienione zostaną drzwi główne do sali.
Zdecydowaliśmy się zamontować drzwi o bardzo dobrej izolacji akustycznej, tak by odbywające się w czasie koncertów czy projekcji kinowych wydarzenia w holu głównym nie przeszkadzały słuchaczom i oglądającym – wyjaśnia Piotr Szewczyk, który jest autorem dofinansowanego wniosku.

informacja MOKIS Myślenice

 

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

Napisz komentarz

Lub

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.