MOKiS: ruszyły zapisy na zajęcia

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu ogłosił zapisy na zajęcia artystyczne w roku szkolnym 2018/2019. W bogatej ofercie Ośrodka odnaleźć można zarówno zajęcia dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Interdyscyplinarny charakter oferty sprawia, że każdy może odnaleźć w niej coś dla siebie. Część proponowanych zajęć realizowana jest bezpłatnie, pozostałe zwracają uwagę na niskie koszty udziału zainteresowanych osób. Do wyboru są zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne oraz animacyjne – w sumie 18 różnych aktywności.

Zajęcia muzyczne

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu posiada wieloletnie doświadczenia w realizacji edukacji muzycznej. Dzięki współpracy z wieloma nauczycielami oraz instruktorami w ofercie MOKiS znajdują się zajęcia muzyczne z zakresu: gitary klasycznej (prowadzenie Piotr Róg), pianina lub wokalu (prowadzenie Tomasz Świerczek), saksofonu, klarnetu i keyboardu (prowadzenie Zbigniew Morawski). Zajęcia odbywają się indywidualnie w zorganizowanych cyklach i o określonych wspólnie z uczestnikami dniach i godzinach.

Szczegółowe informacje o zajęciach muzycznych dostępne pod adresem: Zajęcia Muzyczne

Zajęcia plastyczne

Wyjątkowość oferty zajęć plastycznych Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, to przede wszystkim wysoko wykwalifikowana i doświadczona kadra. Artyści, którzy od wielu już lat prowadzą zajęcia zarówno z dziećmi, młodzieżą jak i dorosłymi. Dzięki ogromnej wrażliwości każdy z proponowanych warsztatów ma unikatowy charakter i pozwala w perspektywie czasu na rozwój własnych umiejętności twórczych. W tym sezonie kontynuowane będą zajęcia plastyczne dla dzieci (prowadzenie Barbara Kmiecik), zajęcia ceramiczne dla młodzieży i dorosłych (prowadzenie Joanna Jaromin), zajęcia graficzne dla młodzieży i dorosłych (prowadzenie Natalia Nowacka, Joanna Jaromin) oraz nowość zajęcia z koła garncarskiego (prowadzenie Joanna Jaromin).

Szczegółowe informacje o zajęciach plastycznych dostępne pod adresem: Zajęcia Plastyczne

Zajęcia dla maluchów

Akademia Wyobraźni prowadzona wg. autorskiego pomysłu Justyny Gawędy, to obowiązkowa pozycja w rozkładzie dnia dla wielu najmłodszych dzieci (już od 2 roku życia). Zajęcia realizowane z udziałem rodziców cieszą się niezwykłą popularnością. Specjalny program edukacyjno-artystyczny wpływa na prawidłowy rozwój dziecka, a dzięki udziałowi rodziców pogłębia także emocjonalną relację pomiędzy dzieckiem, a towarzyszącym mu rodzicem. Od listopada 2018 uruchomione zostaną kolejne zajęcia dla maluchów. Warsztaty Dzieci Kodują (prowadzenie Justyna Gawęda) to nauka poprzez zabawę i ruch. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-8 lat. Warsztaty mają charakter ogólnorozwojowy i wpływają pozytywnie na rozwój umysłowy dziecka. W programie warsztatów znajduje się szereg gier ruchowych oraz dydaktycznych, dzięki którym dzieci ćwiczą pamięć, koncentrację oraz spostrzegawczość.

Szczegółowe informacje o zajęciach dla maluchów dostępne pod adresem: Zajęcia dla Maluchów

Zajęcia edukacyjno-rozwojowe

Dla wszystkich tych, którzy chcieliby rozwijać nie tylko swoje artystyczne umiejętności, ale także podjąć się intelektualnych i manualnych zmagań Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu wspólnie z partnerami oferuje zajęcia, które doskonale uzupełnią nasze naturalne zdolności poznawcze. Warto zwrócić uwagę na ofertę klubu szachowego (Myślenicka Akademia Talentów), zajęcia modelarskie (prowadzenie Stanisław Szarkowski) oraz język angielski (prowadzenie Dominik Strzałka).

Szczegółowe informacje o zajęciach edukacyjno–rozwojowych dostępne pod adresem: Zajęcia Edukacyjno-Rozwojowe

Zajęcia taneczne

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w regularnych zajęciach tanecznych. Dla najmłodszych miłośników tańca przewidziane są zajęcia z baletu klasycznego (prowadzenie Galina Koval), a dla nieco starczych taniec współczesny w różnych odsłonach (Studio tańca JDC). Profesjonalne warunki do prowadzenia treningów sprawiają, że zajęcia przyjmowane są z ogromnym entuzjazmem przez wszystkich uczestników.

Szczegółowe informacje o zajęciach tanecznych dostępne pod adresem: Zajęcia Taneczne

Zajęcia teatralne

Zajęcia teatralne prowadzone są we wszystkich grupach wiekowych. Część z nich odbywa się w ramach działalności teatru im. Ks. Kardynała Karola Wojtyły (prowadzenie Agnieszka „Tola” Słomka), a pozostałe w ramach tzw. teatru senioralnego (prowadzenie Dorota Ruśkowska) który skupia słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Aktorzy amatorzy oprócz codziennej pracy warsztatowej przygotowują ponadto sztuki teatralne, etiudy i przedstawienia, które następne prezentowane są w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu i nie tylko.

Szczegółowe informacje o zajęciach teatralnych dostępne pod adresem: Zajęcia Teatralne

informacja MOKiS Myślenice
Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL