Most w Jasienicy oficjalnie otwarty. Inwestycja powiatu wartości 4 mln złotych oddana mieszkańcom

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste otwarcie nowego mostu w Jasienicy. Na początku uroczystości nastąpiło poświęcenie mostu, którego dokonał proboszcz Parafii pw. św. Anny w Jasienicy, ksiądz Marek Fit.

Po przemarszu z mostu do budynku OSP Jasienica nastąpiła dalsza część uroczystości podczas której Starosta Józef Tomal podziękował wszystkim zebranym za wsparcie i pomoc w tej ważnej realizacji inwestycji.

Nowy most w Jasienicy był kwestią bezpieczeństwa, do tego w ramach inwestycji zbudowaliśmy nowy chodnik i nakładkę asfaltową.mówił w Jasienicy, w czasie otwarcia mostu na drodze Powiatowej, Starosta Józef Tomal.

Inwestycje posumował również Jerzy Grabowski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych przedstawiając jak trudna była to inwestycja lecz jak potrzebna zarówno dla mieszkańców jak i dla przemysłu, który bardzo często korzysta z tej drogi.

Koszt inwestycji powiatowej to 4 miliony złotych, połowa środków pochodziła bezpośrednio z budżetu Powiatu Myślenickiego,drugą część pozyskano z budżetu państwa.

Ja z kolei chciałem państwu podziękować za cierpliwość w okresie przebudowy, takie remonty nie są łatwe i często kosztują dużo nerwów.podkreślał Wicestarosta Rafał Kudas

Trzeba podkreślić, że most powstał dzięki aktywności i pracy wielu osób. Podziękowania z rąk Starosty i Wicestarosty odebrali między innymi proboszcz Marek Fit, Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Żaba oraz wykonawcy. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli też pracownicy ZDP oraz Sołtys Jasienicy Mieczysław Ryś, który pomagał w rozmowach z mieszkańcami przygotowując ich na okres remontu.

 

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x