Mosty w przebudowie, Powiat odpowiada na pytania czytelników

Jak wielu mieszkańców Myślenic obserwuje trwają intensywne prace przy remontach dwóch mostów na rzece Raba. Zarówno most usytuowany wzdłuż ul. Piłsudskiego oraz tzw. “Most Osieczański”, były obiektami które wymagały pilnych prac remontowych. Po przeprowadzeniu niezbędnych prac, obiekty te poprawią swoją funkcjonalność oraz zwiększą dopuszczalny tonaż poruszających się przez nie pojazdów samochodowych.

Mieszkańcy kilkukrotnie wysyłali na naszą skrzynkę redakcyjną prośby o informację o terminach planowanych remontów ich zakończenia lub rozpoczęcia.

W związku z tym sugerowane pytania przekazaliśmy do Powiatu Myślenickiego. Jak poinformował nas Urząd. Prace na moście wzdłuż ul. Piłsudskiego są już z dużej części zakończone, do pełnej funkcjonalności brakuje już tylko nawierzchni chodników, która zostanie wykonana w czasie dogodnych warunków atmosferycznych. Wymaga to optymalnej temperatury i wilgotności. Na obiekcie prowadzone są jeszcze proste prace wykończeniowe. Po ich zakończeniu most zostanie w pełni oddany do użytku. Obecnie zakłada się, że prace te zostaną wykonane do końca kwietnia br.

Trwają już przygotowania do remontu kolejnego z mostów na Rabie, tzw. “Mostu Osieczańskiego”. Właściwe prace związane z poprawą funkcjonalności obiektu powinny rozpocząć się w okresie pomiędzy 15 a 23 kwietnia i planowo potrwają do końca lipca br. Równocześnie trwa już budowa chodnika wzdłuż ulicy Zdrojowej w kierunku Osieczan, który pozwoli na bezpieczne poruszanie się pieszych na tym ciągu komunikacyjnym.

Oczekiwana jest jeszcze jedna inwestycja drogowa pomiędzy tymi mostami, mianowicie rondo “Na Zarabiu”, które ma być usytuowane na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Zdrojowej i zastąpić ma często mocno korkowane skrzyżowanie. Jak informuje Powiat, początek prac budowlanych ronda “Na Zarabiu” planowany jest na pierwszą dekadę maja br.

Pragnę zaznaczyć, że powyższe terminy są terminami planowanymi, mogą one ulec zmianie w związku z wystąpieniem nieoczekiwanych warunków pogodowych bądź komplikacji technicznychjak podkreśla członek zarządu Powiatu Rafał Kudas.

Miejmy nadzieję, że remonty oraz budowa planowanego na Zarabiu ronda, odbędą się bez komplikacji i terminowo. Co pozwoli na dobry dojazd do Zarabia jeszcze przed sezonem letnik, kiedy ruch w pogodne dni jest w tym rejonie bardzo nasilony.

 

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL